środa, 28 luty 2024 00:06

Pośmiertne uhonorowanie Wincentego Witosa i zmiany w Zarządzie Powiatu Tarnowskiego

Napisał

Wincenty Witos, trzykrotny premier II RP, został pośmiertnie uhonorowany tytułem Honorowego Obywatela Powiatu Tarnowskiego. Sesja Rady Powiatu przyniosła także zmiany personalne wśród kluczowych stanowisk.

Jak informuje Starostwo Powiatu Tarnowskiego, w uznaniu za wybitne zasługi dla Polski i powiatu tarnowskiego, Wincenty Witos, działacz narodowy i przywódca chłopski, został pośmiertnie uhonorowany tytułem Honorowego Obywatela Powiatu Tarnowskiego. Tytuł wręczono prawnukowi Witosa podczas uroczystości, podkreślając jego niezwykłe zasługi w działalności narodowej i patriotycznej. Inicjatywa nadania tytułu wyszła od starosty tarnowskiego, Romana Łucarza, z okazji 150. rocznicy urodzin Witosa.

Wicestarosta Jacek Hudyma wskazał na ogromny wpływ Witosa na historię Polski, zwłaszcza w kontekście walki o wolność i niepodległość. Marek Steindel, prawnuk Witosa, podkreślił znaczenie działalności samorządowej Witosa jako fundamentu dla jego dalszej kariery politycznej.

Sesja Rady Powiatu Tarnowskiego była również okazją do pożegnania odchodzących na emeryturę kluczowych osób w zarządzie powiatu: Skarbnika Anny Niedojadło i Sekretarza Wacława Prażucha. Nowym skarbnikiem została Agnieszka Wojtasik, dotychczasowa dyrektor Wydziału Budżetu Planów i Analiz. Zarząd Powiatu wyraził wdzięczność odchodzącym za ich długoletnią pracę i zaangażowanie w rozwój lokalnej społeczności oraz życzył pomyślności na nowym etapie życia.

Czytany 109 razy
Odsłon artykułów:
17382057

Odwiedza nas 712 gości oraz 0 użytkowników.

Top
W tej witrynie używane są cookies. Możesz je wyłączyć, ale strony mogą nie działać poprawnie. Więcej informacji…