wtorek, 27 luty 2024 20:46

Starosta Tarnowski Roman Łucarz odpiera zarzuty: Oświadczenie wobec tymczasowego aresztowania

Napisał

W świetle tymczasowego aresztowania i postawionych zarzutów, Roman Łucarz, Starosta Powiatu Tarnowskiego, wyraża swoje stanowisko i dziękuje za wsparcie.

Roman Łucarz, zatrzymany 27 stycznia na polecenie Prokuratury Okręgowej w Krakowie, stoi w obliczu zarzutów przekroczenia uprawnień oraz oszustwa, związanych z przekazaniem gminie Szerzyny nieruchomości przez pensjonariusza DPS. W dniu dzisiejszym wydał oświadczenie, w którym odniósł się do zarzutów sformułowanych przez Prokuraturę Okręgową w Krakowie.

Roman Łucarz uważa zarzuty za nieprawdziwe i politycznie motywowane. Podkreśla swoją niewinność oraz podziękował za wsparcie otrzymane od rodziny, mieszkańców, przyjaciół i współpracowników.

"Z całą stanowczością pragnę podkreślić, że zarzuty sformułowane przez Prokuraturę są nieprawdziwe. Mają one wyłącznie charakter polityczny," stwierdza Łucarz.

Starosta tarnowski jest przekonany o swojej niewinności, podkreślając, że materiał dowodowy nie wskazuje na niego jako sprawcę. Łucarz wyraził gotowość do współpracy z wymiarem sprawiedliwości w celu wyjaśnienia sprawy i zastrzegł sobie prawo do obrony przed atakami.

"Całą swoje energię pragnę przeznaczyć na pracę na rzecz i rozwój powiatu tarnowskiego," mówi Łucarz, podkreślając swoje trzydziestoletnie zaangażowanie w rozwój regionu.

W swoim oświadczeniu, Łucarz zaapelował również do mediów o odpowiedzialne traktowanie jego osoby i sytuacji, zwracając uwagę na potrzebę ochrony swojego wizerunku jako osoby niewinnej.

Czytaj także: Starosta tarnowski Roman Łucarz opuszcza areszt

Czytany 178 razy
Odsłon artykułów:
17382071

Odwiedza nas 203 gości oraz 0 użytkowników.

Top
W tej witrynie używane są cookies. Możesz je wyłączyć, ale strony mogą nie działać poprawnie. Więcej informacji…