czwartek, 22 luty 2024 11:59

Rozpoczyna się modernizacja dróg w powiecie tarnowskim z funduszy Polskiego Ładu

Napisał

Ponad 18 km dróg w powiecie tarnowskim przejdzie modernizację dzięki znaczącemu wsparciu z Rządowego Funduszu Polski Ład. Remonty zostaną wykonane m.in. w następująch miejscowościach: Pogórska Wola, Łękawka, Łekawica, Rychwałd, Lichwin, Meszna Opacka, Żurowa, Tuchów, Joniny, Ryglice, Jodłówka Tuchowska, Rzepiennik Strzyżewski, Rzepiennik Biskupi, Czermna, Szerzyny, Dębowa, Jabłonica.

Jak informuje Starostwo Powiatu Tarnowskiego, 21 lutego 2024 roku, w obecności wicestarosty tarnowskiego Jacka Hudymy oraz etatowego członka zarządu powiatu Tomasz Stelmacha, Starostwo Powiatowe w Tarnowie podpisało umowy z wykonawcami na modernizację infrastruktury drogowej na terenie powiatu. Całkowity koszt inwestycji to 10 823 152,43 zł brutto, z czego aż 95% środków pochodzi z Rządowego Funduszu Polski Ład, a pozostałe 5% to wkład własny Powiatu Tarnowskiego.

Projekt zakłada kompleksową modernizację 27 odcinków dróg powiatowych, co stanowi łączną długość ponad 18 km. Prace mają zostać zakończone do 21 sierpnia 2024 roku. Realizację inwestycji podzielono na 3 części, z których odpowiedzialne będą firmy z Dębicy i Gorlic.

W ramach projektu zaplanowano modernizację następujących odcinków dróg powiatowych w naszej okolicy:

 • Droga powiatowa nr 1378K relacji Szynwałd-Pogórska Wola-Wałki, z modernizacją odcinków w miejscowości Pogórska Wola, gmina Skrzyszów.
 • Droga powiatowa nr 1380K relacji Łękawka-Łekawica, w miejscowościach Łękawka i Łekawica, gminy Tarnów i Skrzyszów.
 • Droga powiatowa nr 1399K relacji Lubinka-Rychwałd-Tuchów, obejmująca odcinki w miejscowościach Rychwałd, Lichwin, Meszna Opacka, gminy Pleśna i Tuchów.
 • Droga powiatowa nr 1357K relacji Tarnów-Ryglice-Żurowa-Ołpiny, w miejscowości Żurowa, gmina Szerzyny.
 • Droga powiatowa nr 1381K relacji Tuchów-Zalasowa-Lubcza-Dęborzyn, w miejscowości Tuchów, gmina Tuchów.
 • Droga powiatowa nr 1385K relacji Jasło-Ryglice-Tuchów, w miejscowości Joniny, Ryglice, gmina Ryglice.
 • Droga powiatowa nr 1388K relacji JodłówkaTuchowska-Rzepiennik Strzyżewski-Ciężkowice, w miejscowościach Jodłówka Tuchowska, Rzepiennik Strzyżewski, Rzepiennik Biskupi, gminy Tuchów i Rzepiennik Strzyżewski.
 • Droga powiatowa nr 1411K relacji Jodłowa-Czermna, w miejscowości Czermna, gmina Szerzyny.
 • Droga powiatowa nr 1412K relacji Szerzyny-Czermna-Święcany, w miejscowości Szerzyny, gmina Szerzyny.
 • Droga powiatowa nr 1413K relacji Czermna-Dębowa, w miejscowości Czermna, gmina Szerzyny.
 • Droga powiatowa nr 1414K relacji Jabłonica-Czermna, w miejscowości Czermna, gmina Szerzyny.

Inwestycja ta ma na celu nie tylko poprawę bezpieczeństwa i komfortu podróżowania po drogach powiatowych, ale również przyczyni się do rozwoju lokalnej infrastruktury, co jest kluczowe dla dalszego rozwoju gmin i całego powiatu tarnowskiego. Projekt jest znaczącym krokiem w kierunku modernizacji i adaptacji dróg do współczesnych potrzeb mieszkańców oraz wszystkich użytkowników drogowej infrastruktury.

Czytany 405 razy
Odsłon artykułów:
17382055

Odwiedza nas 680 gości oraz 0 użytkowników.

Top
W tej witrynie używane są cookies. Możesz je wyłączyć, ale strony mogą nie działać poprawnie. Więcej informacji…