środa, 14 luty 2024 14:05

Walentynki w sieci: Oszuści na portalach randkowych

Napisał

W okresie Walentynek, kiedy poszukiwania drugiej połówki przenoszą się do internetu, oszuści internetowi aktywizują się, wykorzystując emocje i zaufanie użytkowników portali randkowych.

Jak ostrzega tarnowska policja, w okresie Walentynek oszuści internetowi aktywizują się, wykorzystując portale randkowe do nawiązywania fałszywych relacji. Przestępcy, podający się za osoby zakochane, często budują emocjonalne więzi, aby finalnie wyłudzić pieniądze na rzekome nagłe wydatki. Ofiarami stają się zarówno kobiety, jak i mężczyźni, w tym osoby starsze i samotne, które są bardziej podatne na manipulację.

Wykreowanie fałszywej tożsamości w internecie jest proste, a oszuści stosują emocjonalną manipulację, obiecując miłość i wspólne plany, by w końcu prosić o przekazanie pieniędzy na rzekome nagłe potrzeby, takie jak operacje czy bilety lotnicze.

Eksperci radzą zachować ostrożność: nie ulegać szybkim wyznaniom uczuć, być sceptycznym wobec historii wymagających wsparcia finansowego i nie przekazywać pieniędzy osobom poznawanym online. W przypadku wątpliwości zaleca się porozmawianie z bliskimi i zgłoszenie podejrzeń organom ścigania. Warto pamiętać, że prawdziwa miłość nie wymaga finansowego dowodu.

Czytany 100 razy
Odsłon artykułów:
17382130

Odwiedza nas 301 gości oraz 0 użytkowników.

Top
W tej witrynie używane są cookies. Możesz je wyłączyć, ale strony mogą nie działać poprawnie. Więcej informacji…