sobota, 10 luty 2024 10:41

Ostrzeżenie przed spoofingiem telefonicznym i cyberprzestępczością

Napisał

Związek Banków Polskich i organy bezpieczeństwa ostrzegają przed metodami cyberprzestępców, w tym spoofingiem telefonicznym.

Jak informuje Komenda Powiatowa Policji w Jaśle, ZBP, Bankowe Centrum Cyberbezpieczeństwa, Centralne Biuro Zwalczania Cyberprzestępczości i Komenda Główna Policji zwracają uwagę na zagrożenia związane z cyberprzestępczością, w tym spoofingiem telefonicznym, czyli fałszywymi połączeniami od osób podszywających się pod banki. Podkreślają, że pomimo rosnącej obecności Polaków w sieci, brakuje im wiedzy na temat cyberbezpieczeństwa.

Przykład oszustwa to fałszywy pracownik banku informujący o podejrzanym przelewie i konieczności przekierowania środków na "bezpieczne konto" w celu ochrony. Eksperci przypominają, że prawdziwi pracownicy banków nigdy nie proszą o loginy i hasła do kont. W razie podejrzeń, należy natychmiast kontaktować się z bankiem oraz szukać informacji o cyberbezpieczeństwie w swoim banku.

Ostrzegają również przed próbami wyłudzenia kodów płatniczych oraz przed podejrzanymi wiadomościami w mediach społecznościowych i komunikatorach, które mogą być próbą wyłudzenia pieniędzy.

Czytany 135 razy
Odsłon artykułów:
17457012

Odwiedza nas 213 gości oraz 0 użytkowników.

Top
W tej witrynie używane są cookies. Możesz je wyłączyć, ale strony mogą nie działać poprawnie. Więcej informacji…