poniedziałek, 05 luty 2024 14:15

Niewybuch z czasów II wojny światowej znaleziony w lesie w Żurowej

Napisał

Pracownicy Lasów Państwowych odkryli niewybuch artyleryjski z czasów II wojny światowej w kompleksie leśnym w Żurowej, zabezpieczony przez specjalistów.

Jak informuje Komenda Miejska Policji w Tarnowie, podczas kontroli leśnych terenów w Żurowej, pracownicy Lasów Państwowych natknęli się na niewybuch, który okazał się pociskiem artyleryjskim kalibru 75 mm z okresu II wojny światowej. Na miejsce zdarzenia skierowani zostali policjanci nieetatowej Grupy Minersko-Pirotechnicznej z Tarnowa, którzy zabezpieczyli teren i zidentyfikowali znalezisko.

Do neutralizacji niebezpiecznego pocisku przybył patrol saperski 21 Batalionu Wojska Polskiego z Rzeszowa. Żołnierze dokładnie sprawdzili okolicę, aby wykluczyć obecność innych niewybuchów, a następnie bezpiecznie przetransportowali pocisk na poligon wojskowy, gdzie został zneutralizowany.

Akcja nie wymagała ewakuacji mieszkańców. Policja podkreśla, że w przypadku odnalezienia niewybuchu należy niezwłocznie powiadomić służby i nie podejmować prób jego przenoszenia. Bezpieczeństwo mieszkańców było priorytetem podczas całej operacji.

Czytany 294 razy
Odsłon artykułów:
17463391

Odwiedza nas 152 gości oraz 0 użytkowników.

Top
W tej witrynie używane są cookies. Możesz je wyłączyć, ale strony mogą nie działać poprawnie. Więcej informacji…