sobota, 27 styczeń 2024 11:16

Uroczyste wręczenie statuetek „Melaniusz” w Tuchowie

Napisał

W Domu Kultury w Tuchowie odbyło się noworoczne spotkanie, podczas którego burmistrz Magdalena Marszałek wręczyła honorowe wyróżnienia statuetkami „Melaniusz”.

Podczas noworocznego spotkania w Tuchowie, burmistrz Magdalena Marszałek podkreśliła znaczenie współpracy i zaangażowania lokalnej społeczności w rozwoju miasta. Wyraziła wdzięczność dla Radnych Rady Miejskiej, sołtysów, pracowników urzędu miejskiego, nauczycieli, dyrektorów jednostek oświatowych, a także instytucji i stowarzyszeń za ich wkład w życie gminy.

Głównym punktem programu było wręczenie statuetek „Melaniusz”. W tym roku wyróżniono trzy osoby za ich wkład w rozwój kulturowy, społeczny, religijny i przyrodniczy społeczności Tuchowa.

Opactwo Benedyktynów w Tyńcu zostało uhonorowane za dbałość o rozwój życia społecznego i religijnego oraz pielęgnowanie dziedzictwa narodowego.

Wiesław Dudziński, lekarz medycyny, otrzymał wyróżnienie za niesienie pomocy chorym i potrzebującym oraz zaangażowanie w medycynę.

Aleksander Kajmowicz, miłośnik przyrody i społecznik, został wyróżniony za działania na rzecz rozwoju lokalnej społeczności.

Koncert Moniki Wenty, aktorki Teatru im. Ludwika Solskiego w Tarnowie, oraz muzyka Piotra Niedojadło zakończył uroczystości. Spotkanie noworoczne wzbogaciła degustacja potraw regionalnych przygotowana przez koła gospodyń wiejskich oraz stowarzyszenia z gminy.

Czytany 232 razy
Odsłon artykułów:
17371696

Odwiedza nas 177 gości oraz 0 użytkowników.

Top
W tej witrynie używane są cookies. Możesz je wyłączyć, ale strony mogą nie działać poprawnie. Więcej informacji…