sobota, 20 styczeń 2024 13:35

Zabawy na śniegu - wskazówki bezpieczeństwa od Biura Prewencji KGP

Napisał

Biuro Prewencji Komendy Głównej Policji przedstawia kluczowe wskazówki dotyczące bezpiecznych zabaw na śniegu podczas ferii zimowych.

Ferie zimowe są idealnym czasem na zabawy na śniegu, ale ważne jest, aby były one bezpieczne. Biuro Prewencji Komendy Głównej Policji podkreśla kilka istotnych zasad, które pomogą zapewnić bezpieczeństwo dzieciom bawiącym się na śniegu.

Po pierwsze, zaleca się, aby dzieci jeździły na łyżwach wyłącznie w wyznaczonych i bezpiecznych miejscach, takich jak lodowiska. Jazda na zamarzniętych jeziorach czy sadzawkach może być niebezpieczna z powodu ryzyka pęknięcia lodu.

Przed rozpoczęciem zabawy na tzw. górce, ważne jest dokładne obejrzenie trasy zjazdu i usunięcie z niej wszelkich niebezpiecznych przedmiotów, takich jak kamienie czy gałęzie. Dzieci powinny zjeżdżać z górek oddalonych od ruchliwych ulic, skrzyżowań i zbiorników wodnych. Podczas zjazdów należy unikać doczepiania sanek do siebie i zachowywać bezpieczną odległość.

Stan techniczny sanek i innych sprzętów używanych do zjazdów jest równie ważny. Należy upewnić się, że nie ma na nich złamanych elementów, wystających śrub lub gwoździ, które mogą stanowić ryzyko wypadku.

Biuro Prewencji zwraca również uwagę na zasady bezpiecznego organizowania kuligu. Doczepianie sanek do samochodu jest niebezpieczne i zabronione. Wiele miejsc oferuje możliwość zorganizowania bezpiecznego kuligu z wykorzystaniem koni lub innego bezpiecznego środka transportu.

Wskazane jest, aby dzieci unikały ślizgania się na chodnikach i przy przejściach dla pieszych, a podczas zabawy na śniegu używały tylko białego, miękkiego śniegu. Tworzenie śnieżek z twardego i zamrożonego śniegu jest niebezpieczne.

Podczas zabaw na śniegu warto również pamiętać o widoczności. Przyczepienie do ubrania znaku odblaskowego znacząco zwiększa widoczność dziecka, szczególnie podczas krótkiego dnia.

Czytany 188 razy
Odsłon artykułów:
17518020

Odwiedza nas 437 gości oraz 0 użytkowników.

Top
W tej witrynie używane są cookies. Możesz je wyłączyć, ale strony mogą nie działać poprawnie. Więcej informacji…