sobota, 20 styczeń 2024 09:24

Zasady bezpiecznego wypoczynku w domu w czasie ferii - Wskazówki Biura Prewencji KGP

Napisał

Biuro Prewencji Komendy Głównej Policji oferuje ważne wskazówki dla rodziców i opiekunów, jak zapewnić bezpieczny wypoczynek dzieciom w domu podczas ferii zimowych.

W czasie ferii zimowych, które w 2024 roku trwają od 15 stycznia do 25 lutego, wielu rodziców i opiekunów stoi przed wyzwaniem zapewnienia bezpieczeństwa dzieciom, które pozostają w domu. Biuro Prewencji Komendy Głównej Policji podkreśla kilka kluczowych aspektów, na które należy zwrócić uwagę.

Po pierwsze, konieczne jest zapewnienie odpowiedniej opieki dla dzieci, zwłaszcza gdy rodzice są w pracy. Może to być opieka zaufanej osoby dorosłej, sąsiada lub starszego rodzeństwa. Ważne jest, aby dzieci miały stały dostęp do numerów telefonów opiekunów, osób zaufanych oraz numeru alarmowego 112.

Rodzice powinni także przypomnieć dzieciom o bezpieczeństwie w domu. Zaleca się, aby dzieci nie wpuszczały do mieszkania obcych osób i zawsze zamykały drzwi od wewnątrz. Dodatkowo, warto przekazać klucze do domu zaufanym osobom, na wypadek konieczności szybkiej pomocy.

Biuro Prewencji KGP zwraca również uwagę na konieczność uświadomienia dzieciom, by nie podawały nikomu swojego adresu zamieszkania, nie ulegały namowom obcych osób oraz unikały miejsc, gdzie mogą spotkać się z osobami spożywającymi alkohol lub środki odurzające. Dzieci powinny również wiedzieć, że nie wolno im wsiadać do samochodów obcych osób.

Warto również zwrócić uwagę na to, aby dzieci nie przebywały w miejscach, gdzie mogą gromadzić się osoby spożywające napoje alkoholowe czy środki odurzające. Wskazane jest, aby unikały nieznajomych oferujących prezenty, poczęstunek czy zapraszających do swoich mieszkań.

Czytany 182 razy
Odsłon artykułów:
17511598

Odwiedza nas 431 gości oraz 0 użytkowników.

Top
W tej witrynie używane są cookies. Możesz je wyłączyć, ale strony mogą nie działać poprawnie. Więcej informacji…