sobota, 23 grudzień 2023 15:19

Ostrzeżenie przed oszustwami „na kuriera” za granicą

Napisał

Komenda Główna Policji i Ministerstwo Spraw Zagranicznych ostrzegają przed rosnącym procederem oszustw „na kuriera” w popularnych serwisach z ogłoszeniami, zwłaszcza w Niemczech.

Oszuści proponują pozornie atrakcyjne warunki pracy jako kurier za granicą, obejmujące umowę o pracę, wynagrodzenie wypłacane z góry, a także samochód i telefon służbowy. Jednakże, w rzeczywistości taka praca często wiąże się z przewożeniem towarów pochodzących z działalności przestępczej. Oferty te są często wspierane fałszywymi dokumentami, mającymi na celu przekonanie potencjalnych pracowników o legalności oferowanej pracy. Ostrzega się przed konsekwencjami prawnymi za uczestnictwo w takich działaniach, w tym możliwością pociągnięcia do odpowiedzialności karnej za granicą. Powoływanie się na rzekomy brak świadomości uczestnictwa w przestępstwie nie jest akceptowane jako usprawiedliwienie.

Zaleca się zachowanie ostrożności, weryfikację informacji i dokumentów, oraz podejrzliwość wobec nadmiernie atrakcyjnych ofert pracy.

Czytany 216 razy
Odsłon artykułów:
17463394

Odwiedza nas 126 gości oraz 0 użytkowników.

Top
W tej witrynie używane są cookies. Możesz je wyłączyć, ale strony mogą nie działać poprawnie. Więcej informacji…