środa, 20 grudzień 2023 16:48

Bezpieczne zakupy świąteczne: Porady policji

Napisał

W okresie przedświątecznym, gdy ruch w sklepach i centrach handlowych wzrasta, Policja przypomina o konieczności zachowania ostrożności, aby uniknąć kradzieży i oszustw.

Atmosfera świąt jest już zauważalna wszędzie, a wzmożony ruch w centrach handlowych wymaga szczególnej uwagi na bezpieczeństwo. Tarnowscy policjanci ostrzegają przed kieszonkowcami i radzą, aby w miejscach dużych skupisk ludzi, takich jak sklepy, targi czy komunikacja miejska, zachować czujność. Zalecają, by nie nosić większych sum pieniędzy w jednym miejscu, płacić odliczoną gotówką i nie eksponować zawartości portfela. Ważne jest również bezpieczne przechowywanie dokumentów, pieniędzy i telefonów, najlepiej w wewnętrznych kieszeniach lub zamkniętych torebkach.

Oprócz tego, policja przestrzega przed oszustwami internetowymi, takimi jak wyłudzanie kodów BLIK czy transakcji na nieznanych lub podejrzanych stronach internetowych. Podczas zakupów online zaleca się korzystanie z bezpiecznych metod płatności, sprawdzanie wiarygodności sprzedawców i unikanie zbyt atrakcyjnych ofert, które mogą być oszustwem.

Dla dodatkowego bezpieczeństwa, podczas zakupów, zaleca się noszenie kluczy do mieszkania w innym miejscu niż dokumenty z adresem, aby w przypadku ich zagubienia zminimalizować ryzyko włamania do mieszkania. Policja radzi także, aby w przypadku zgubienia dziecka w miejscu publicznym, szybko zwrócić się o pomoc do pracowników danego obiektu.

Podsumowując, w okresie świątecznym kluczowe jest zachowanie ostrożności, zarówno w sklepach stacjonarnych, jak i podczas zakupów online, aby zapewnić sobie bezpieczne i spokojne Święta.

Szczegółowe instrukcje dotyczące bezpiecznych zakupów znajdują sięna stronie Komendy Miejskiej Policji w Tarnowie.

Czytany 147 razy
Odsłon artykułów:
17462063

Odwiedza nas 343 gości oraz 0 użytkowników.

Top
W tej witrynie używane są cookies. Możesz je wyłączyć, ale strony mogą nie działać poprawnie. Więcej informacji…