czwartek, 07 grudzień 2023 22:59

Blisko 600 mln zł na rozwój Małopolski z nowych Lokalnych Strategii Rozwoju

Napisał

Małopolska otrzymuje niemal 600 mln zł na rozwój obszarów wiejskich, dzięki nowym Lokalnym Strategiom Rozwoju i Lokalnym Grupom Działania.

Jak informuje Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego w Krakowie, komisja do spraw wyboru Lokalnych Strategii Rozwoju (LSR) ogłosiła zakończenie konkursu na wybór nowych strategii rozwoju lokalnego w Małopolsce, przeznaczając na ten cel 135 mln euro, co równa się niemal 600 mln złotych. Wybrano 23 nowe LSR, co stanowi ważny krok w dążeniu do zrównoważonego rozwoju regionu pod względem gospodarczym, społecznym i kulturalnym.

Po raz pierwszy w Małopolsce realizowane będą strategie wielofunduszowe, z finansowaniem zarówno z Planu Strategicznego dla Wspólnej Polityki Rolnej 2023-2027 (75 mln euro), jak i programu Fundusze Europejskie dla Małopolski 2021-2027 (60 mln euro). To otwiera drogę do wszechstronnych inwestycji w rozwój obszarów wiejskich, w tym wsparcie przedsiębiorstw, kultywowanie dziedzictwa kulturowego, inwestycje w turystykę, odnowę zabytków, wsparcie instytucji kultury oraz realizację projektów społecznych, takich jak świetlice środowiskowe, domy opieki, czy szkolenia zawodowe.

Marszałek województwa Witold Kozłowski zachęca do udziału w nadchodzących naborach, podkreślając, że przyznane środki przyczynią się do rozwoju Małopolski.

Czytany 314 razy
Odsłon artykułów:
17522330

Odwiedza nas 991 gości oraz 0 użytkowników.

Top
W tej witrynie używane są cookies. Możesz je wyłączyć, ale strony mogą nie działać poprawnie. Więcej informacji…