czwartek, 07 grudzień 2023 17:08

Gmina Skrzyszów: Obniżka opłat za odbiór śmieci od nowego roku

Napisał

Od 1 stycznia 2024 mieszkańcy Gminy Skrzyszów zapłacą mniej za usługi wywozu odpadów komunalnych, z dodatkowymi korzyściami dla posiadaczy kompostowników.

W Gminie Skrzyszów od nowego roku, od 1 stycznia 2024, mieszkańcy zapłacą niższą stawkę za odbiór odpadów komunalnych. Nowa stawka zostanie ustalona na 26 zł od osoby. Dodatkowo, mieszkańcy posiadający kompostowniki i zagospodarowujący odpady biodegradowalne na własnych posesjach będą korzystać ze zwolnienia w wysokości 4 zł, co obniży ich opłatę do 22 zł od osoby.

Mieszkańcy są zachęcani do korzystania z gminnego Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych (PSZOK-u) w Pogórskiej Woli, który jest otwarty we wtorki i soboty. PSZOK przyjmuje szeroką gamę odpadów, w tym selektywnie zebrane, niebezpieczne, przeterminowane leki, chemikalia, odpady tekstylne, elektryczne, elektroniczne, budowlane, meble oraz inne odpady wielkogabarytowe.

Od stycznia 2024 r. za odbiór i zagospodarowanie odpadów z terenu gminy odpowiedzialna będzie firma P.U.H. EcoTech Karol Wiśniewski. Mieszkańcy mogą pozostać przy obecnych koszach, gdyż nie przewiduje się ich wymiany.

Czytany 348 razy
Odsłon artykułów:
17521006

Odwiedza nas 99 gości oraz 0 użytkowników.

Top
W tej witrynie używane są cookies. Możesz je wyłączyć, ale strony mogą nie działać poprawnie. Więcej informacji…