wtorek, 05 grudzień 2023 19:43

Modernizacja oświetlenia ulicznego w gminie Tarnów

Napisał

Gmina Tarnów zyskuje blisko pół miliona złotych na energooszczędne oświetlenie uliczne z programu „Rozświetlamy Polskę” w ramach Rządowego Funduszu Polski Ład.

Gmina Tarnów otrzymała finansowanie w wysokości 454.480 złotych z Rządowego Funduszu Polski Ład Program Inwestycji Strategicznych, w ramach inicjatywy „Rozświetlamy Polskę”. Dzięki temu funduszowi, gmina modernizuje oświetlenie uliczne w sześciu kluczowych lokalizacjach, wymieniając blisko 300 opraw oświetleniowych na nowoczesne, energooszczędne modele.

Projekt obejmuje wymianę oświetlenia na drogach krajowej nr „94” w Zgłobicach/Zbylitowskiej Górze, gminnej „do Leiera” w Woli Rzędzińskiej, wojewódzkiej nr 977 Tarnowiec-Nowodworze oraz na trzech placach w Woli Rzędzińskiej, Koszycach Wielkich i Zawadzie.

Wójt Grzegorz Kozioł podkreśla korzyści z modernizacji: niższe zużycie energii, dłuższa żywotność lamp, zmniejszenie kosztów utrzymania oraz poprawa bezpieczeństwa i jakości życia mieszkańców. Oprawy LED umożliwiają też dostosowanie natężenia światła, co zwiększa bezpieczeństwo na drogach.

Inwestycja, finansowana w 80% z dofinansowania i 20% wkładu własnego gminy, to nie tylko krok w kierunku zrównoważonego rozwoju, ale również oszczędności, które można przeznaczyć na inne lokalne projekty.

Czytany 101 razy
Odsłon artykułów:
17278469

Odwiedza nas 580 gości oraz 0 użytkowników.

Top
W tej witrynie używane są cookies. Możesz je wyłączyć, ale strony mogą nie działać poprawnie. Więcej informacji…