sobota, 02 grudzień 2023 09:51

Nowe połączenie komunikacyjne w Gminie Szerzyny

Napisał

Gmina Szerzyny uruchamia od 2 stycznia 2024 roku nowe, wydłużone połączenie komunikacyjne Szerzyny - Czermna, odpowiadając na oczekiwania mieszkańców.

Od 2 stycznia 2024 roku mieszkańcy Czermnej skorzystają z nowego połączenia komunikacyjnego Szerzyny - Czermna Przydole - Czermna - Szerzyny. Linia, realizowana przez Gminny Zakład Gospodarki Komunalnej w Szerzynach, zapewni cztery kursy dziennie w dni powszednie.

Nowe połączenie obejmie przystanki w Szerzynach Centrum, Szerzynach Maślaki, Czermnej Nagórze, Czermnej Przydole, Czermnej Centrum oraz Czermnej Ośrodek Zdrowia, z nowymi przystankami w Czermnej Nadole. Trasa powrotna będzie przebiegać podobnie.

Realizacja nowego połączenia jest możliwa dzięki pozyskaniu dotacji w ramach Funduszu Rozwoju Przewozów Autobusowych, wynoszącej 48.192 zł. Wójt Grzegorz Gotfryd wyraził wdzięczność za wsparcie rządowe, dziękując I Wicewojewodzie Małopolskiemu, Ryszardowi Pagaczowi, za wspieranie samorządów powiatu tarnowskiego. Nowa linia jest odpowiedzią na potrzeby mieszkańców i ma na celu ułatwienie dojazdu do centrum gminy oraz innych ważnych miejscowości.

Czytany 277 razy
Odsłon artykułów:
17546147

Odwiedza nas 168 gości oraz 0 użytkowników.

Top
W tej witrynie używane są cookies. Możesz je wyłączyć, ale strony mogą nie działać poprawnie. Więcej informacji…