sobota, 02 grudzień 2023 09:44

Gmina Tarnów wyróżniona jako najlepsza ekologiczna gmina w Małopolsce

Napisał

Gmina Tarnów wyróżniona w plebiscycie Eko HERO Małopolski 2023, uzyskując wyróżnienie za swoje inicjatywy ekologiczne.

W plebiscycie Eko HERO Małopolski 2023, Gmina Tarnów została wyróżniona jako najlepsza ekologiczna gmina w regionie, w kategorii 15,000-30,000 mieszkańców. Wójt Grzegorz Kozioł podkreślił długoterminowe zaangażowanie gminy w działania proekologiczne, które obejmowały między innymi nasadzenia zieleni, inwestycje w fotowoltaikę oraz akcje społeczne.

Wicemarszałek Józef Gawron, który wręczał nagrody, zaznaczył, że plebiscyt ma na celu promowanie ekologicznych rozwiązań i docenienie tych, którzy przyczyniają się do poprawy środowiska. Gmina Tarnów, dzięki różnorodnym inwestycjom ekologicznym, takim jak instalacja paneli fotowoltaicznych i pomp ciepła, nasadzenia roślin i drzew, a także tworzenie tężni solnych, wyróżnia się swoim proekologicznym podejściem.

Nagrodę w imieniu gminy Tarnów odebrali Sekretarz Gminy Aneta Błyskal oraz Józef Kuboń. Wyróżnienie to jest dowodem na to, że Gmina Tarnów jest wzorem w dziedzinie ekologii, zarówno przez swoje inicjatywy, jak i przez angażowanie społeczności lokalnej w działania prośrodowiskowe.

Czytany 236 razy
Odsłon artykułów:
17520613

Odwiedza nas 207 gości oraz 0 użytkowników.

Top
W tej witrynie używane są cookies. Możesz je wyłączyć, ale strony mogą nie działać poprawnie. Więcej informacji…