wtorek, 21 listopad 2023 21:02

Gmina Tuchów stawia na fotowoltaikę

Napisał

W Gminie Tuchów zakończono projekt montażu instalacji fotowoltaicznych na publicznych budynkach, podnosząc wykorzystanie odnawialnych źródeł energii.

Gmina Tuchów zrealizowała ambitny projekt instalacji fotowoltaicznych, mający na celu wykorzystanie odnawialnych źródeł energii. Łączna moc zainstalowanych systemów na obiektach publicznych sięga niemal 320 kWp.

Projekt objął montaż instalacji fotowoltaicznych na dachach jedenastu budynków użyteczności publicznej, w tym szkół i placówek oświatowych. Moc instalacji w poszczególnych obiektach różni się w zależności od ich potrzeb i możliwości, wynosząc od 9,9 kWp do 49,5 kWp.

W ramach projektu wyposażono w panele fotowoltaiczne m.in. Przedszkole Publiczne w Tuchowie, Szkołę Podstawową im. prof. Jana Sajdaka w Burzynie, Szkołę Podstawową im. o. Władysława Witkowskiego w Karwodrzy, a także Hala Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Tuchowie.

Realizacja tego projektu stanowi ważny krok w kierunku zwiększenia efektywności energetycznej i wykorzystania ekologicznych źródeł energii w gminie Tuchów. Instalacje nie tylko przyczynią się do redukcji emisji CO2, ale również obniżą koszty energii dla budynków publicznych.

Czytany 176 razy
Odsłon artykułów:
17521058

Odwiedza nas 128 gości oraz 0 użytkowników.

Top
W tej witrynie używane są cookies. Możesz je wyłączyć, ale strony mogą nie działać poprawnie. Więcej informacji…