poniedziałek, 20 listopad 2023 18:12

Sukces tuchowskich judoków na Drużynowych Mistrzostwach Polski

Napisał

W Rybniku odbyły się Drużynowe Mistrzostwa Polski Województw Młodziczek i Młodzików w Judo, gdzie reprezentacja Małopolski zdobyła srebrne medale w kategorii młodzików.

Podczas zawodów w Rybniku, reprezentacja Małopolski w judo, z udziałem zawodników z Tuchowa – Tomasza Dzigi i Nataniela Sajdaka, wywalczyła srebrne medale w rywalizacji młodzików. W emocjonującym meczu o wejście do finału z drużyną województwa śląskiego, decydowało losowanie, które okazało się pomyślne dla Małopolski.

W finale, młodzi judocy z Małopolski ulegli reprezentacji Mazowsza, zdobywając srebro. Wygrane pojedynki zapewnili Dawid Wojna, Norbert Alfawicki i Tomasz Dziga.

W kategorii dziewcząt, Małopolska zajęła 5. miejsce, mimo obecności medalistek indywidualnych mistrzostw Polski. Tuchowska judoczka, Kornelia Ciszek, również wzięła udział w zawodach.

Podsumowując występy, zawodnicy z Tuchowa zdobyli 4 medale indywidualnie (złoto dla Nataszy Potok, srebro dla Niny Potok, brąz dla Jakuba Nakielnego i Kornelii Ciszek) oraz 2 srebrne medale drużynowe (Tomasz Dziga i Nataniel Sajdak).

Czytany 209 razy
Odsłon artykułów:
17546118

Odwiedza nas 334 gości oraz 0 użytkowników.

Top
W tej witrynie używane są cookies. Możesz je wyłączyć, ale strony mogą nie działać poprawnie. Więcej informacji…