sobota, 18 listopad 2023 13:30

"Twoje światła – nasze bezpieczeństwo": Bezpłatne sprawdzanie oświetlenia pojazdów w Tarnowie i okolicach

Napisał

W odpowiedzi na wyzwania bezpieczeństwa drogowego w okresie jesienno-zimowym, w sobotę 18 listopada, kierowcy w Tarnowie i regionie tarnowskim mogą skorzystać z bezpłatnego sprawdzenia stanu oświetlenia swoich pojazdów. Inicjatywa ta jest częścią ogólnopolskiej kampanii mającej na celu zapewnienie bezpiecznej jazdy.

Organizatorzy kampanii podkreślają, że sprawne i prawidłowo ustawione oświetlenie samochodu jest kluczowe dla bezpieczeństwa, umożliwiając wcześniejsze dostrzeżenie przeszkód lub pieszych. Szczególnie w warunkach ograniczonej widoczności, niesprawne oświetlenie znacząco zwiększa ryzyko wypadków.

Następna okazja do bezpłatnego ustawienia świateł przewidziana jest na 9 grudnia 2023 r. Wykaz stacji diagnostycznych uczestniczących w kampanii dostępny jest na stronach internetowych jednostek Policji np. Komendy Miejskiej Policji w Tarnowie oraz partnerów kampanii. Informacje o najbliższych stacjach można także uzyskać za pośrednictwem aplikacji Yanosik. Inicjatywa jest wspierana przez instytucje związane z bezpieczeństwem ruchu drogowego, w tym Policję, Instytut Transportu Samochodowego oraz inne organizacje branżowe.

Czytany 263 razy
Odsłon artykułów:
17522224

Odwiedza nas 180 gości oraz 0 użytkowników.

Top
W tej witrynie używane są cookies. Możesz je wyłączyć, ale strony mogą nie działać poprawnie. Więcej informacji…