sobota, 18 listopad 2023 10:05

Kowalowa odebrała 50 000 zł w konkursie „Małopolska Wieś 2023”

Napisał

Miejscowość Kowalowa w gminie Ryglice, zajmując drugie miejsce w konkursie „Małopolska Wieś 2023”, otrzymała 50 000 zł na rozwój lokalnej kultury i tradycji.

Jak informuje Urząd Miejski w Ryglicach, 4 listopada w Hotelu Mercure Racławice Dosłońce Conference & Spa odbyła się ceremonia wręczenia czeków dla laureatów konkursu „Małopolska Wieś 2023”. Miejscowość Kowalowa z gminy Ryglice, zdobywając drugie miejsce w kategorii Małopolska Nowatorka Wieś, otrzymała 50 000 zł. Nagrodę w imieniu gminy przyjęła Dyrektor Wydziału Gospodarki Komunalnej i Drogownictwa, Zofia Tulik oraz Sołtys Kowalowej, Barbara Mosoń.

Projekt, który przyczynił się do tego sukcesu, był wysiłkiem Centrum Kultury, Promocji i Turystyki w Ryglicach, z pomocą zespołu W Kuźni u Kowala. Wyróżnienie to stanowi efekt zaangażowania wielu osób, w tym twórców ludowych z Kowalowej, którzy zaprezentowali projekt przed komisją konkursową w Krakowie.

Środki finansowe zostaną zainwestowane w zakup strojów ludowych i instrumentów muzycznych dla zespołu W Kuźni u Kowala, a także na ozdoby świąteczne do centrum Kowalowej. Projekt o hasłem „Szklanka wody, Kromka chleba” pokazuje głębokie zakorzenienie w tradycji i kulturze lokalnej, co przyczyniło się do jego sukcesu na forum konkursowym.

Czytany 419 razy
Odsłon artykułów:
17548975

Odwiedza nas 566 gości oraz 0 użytkowników.

Top
W tej witrynie używane są cookies. Możesz je wyłączyć, ale strony mogą nie działać poprawnie. Więcej informacji…