środa, 15 listopad 2023 21:04

"Małopolska otwarta" - Projekt wsparcia integracji migrantów

Napisał

Zakończył się projekt "Małopolska otwarta", inicjatywa Wojewody Małopolskiego, mająca na celu wsparcie i integrację obywateli państw trzecich, szczególnie z Ukrainy, w obliczu wyzwań migracyjnych związanych z sytuacją geopolityczną od lutego 2022 roku.

Projekt "Małopolska otwarta", który wystartował we wrześniu 2022, zakończył się, przynosząc efektywne rozwiązania w zakresie integracji migrantów w Małopolsce, w tym w regionie tarnowskim. W konferencji podsumowującej projekt, wicewojewoda małopolski Ryszard Pagacz podkreślił znaczenie projektu w kontekście wyzwań migracyjnych, zwłaszcza po wybuchu konfliktu na Ukrainie.

W ramach "Małopolski otwartej" funkcjonowało pięć punktów informacyjno-doradczych, w tym w Tarnowie, gdzie mieszkańcy mogli uzyskać wsparcie w legalizacji pobytu i pracy. Projekt obejmował również szereg działań integracyjnych, takich jak kursy adaptacyjne i językowe.

Konferencja podkreśliła multidyscyplinarne podejście do problemu migracji, łącząc przedstawicieli administracji publicznej, organizacji pozarządowych i środowisk naukowych. Projekt, finansowany ze środków Unii Europejskiej, stanowił odpowiedź na potrzeby społeczności migrantów w Małopolsce w procesie integracji.

Czytany 206 razy
Odsłon artykułów:
17520853

Odwiedza nas 344 gości oraz 0 użytkowników.

Top
W tej witrynie używane są cookies. Możesz je wyłączyć, ale strony mogą nie działać poprawnie. Więcej informacji…