poniedziałek, 13 listopad 2023 21:49

Gmina Tuchów uroczyście obchodzi 105. rocznicę niepodległości Polski

Napisał

Uroczysta msza św. rozpoczęła obchody 105. rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę w Tuchowie.

Gmina Tuchów zaznaczyła 105. rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę serią uroczystości, rozpoczynając od mszy św. w kościele pw. Świętego Jakuba Starszego Apostoła. Nabożeństwo, wzbogacone o śpiew Chóru Męskiego, poprzedziło pochód na rynek, gdzie mieszkańcy wspólnie odśpiewali Hymn Polski.

Kulminacyjnym punktem obchodów był Apel Pamięci na cmentarzu wojennym nr 158 – Tuchów-Garbek, upamiętniającym polskich legionistów. W ceremonii uczestniczyły liczne delegacje, które złożyły kwiaty i oddały hołd poległym. Wyróżnieniem wieczoru było odznaczenie Aleksandra Kajmowicza Medalem „Opiekun Miejsc Pamięci Narodowej”, przyznawanym przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Burmistrz Tuchowa, Magdalena Marszałek, podkreśliła znaczenie współpracy w odnawianiu cmentarzy wojennych, wyrażając wdzięczność za zaangażowanie wszystkich uczestników.

Uroczystości zakończyły się wspólnym śpiewaniem pieśni patriotycznych przy ognisku, z udziałem druhów z OSP Meszna Opacka i OSP Lubaszowa oraz akompaniamentem gitary Andrzeja Stanisławczyka.

 

Czytany 210 razy
Odsłon artykułów:
17457041

Odwiedza nas 188 gości oraz 0 użytkowników.

Top
W tej witrynie używane są cookies. Możesz je wyłączyć, ale strony mogą nie działać poprawnie. Więcej informacji…