czwartek, 26 październik 2023 23:51

Gmina Tuchów i pozyskała fundusze na remonty dróg

Napisał

Z rezerwy celowej budżetu państwa, Gmina Tuchów otrzymała 1 milion złotych na remonty dróg, z dodatkowym wsparciem dla powiatu tarnowskiego w realizacji własnych projektów infrastrukturalnych.

Gmina Tuchów otzrymała znaczące dofinansowanie w wysokości 1 miliona złotych, przeznaczone na remonty dróg uszkodzonych w wyniku klęsk żywiołowych. Środki te zostaną podzielone na dwa główne projekty: remont drogi „Piotrkowice-Pleśna” otrzyma 450 000 zł, natomiast na renowację drogi „Jodłówka Tuchowska-Wieś” przeznaczono 550 000 zł. Przetargi na te zadania zostały już ogłoszone, a prace remontowe zaplanowano na bieżący rok.

Równolegle, Powiat Tarnowski uzyskał dodatkowe finansowanie, również z rezerwy celowej, na remont drogi powiatowej „Tuchów – Pleśna”. Dla tego zadania przyznano 999 637 zł. W tym przypadku, Gmina Tuchów zobowiązała się do partycypacji w kosztach, wspierając udział własny Powiatu.

Te strategiczne inwestycje w infrastrukturę drogową są odpowiedzią na niedawne klęski żywiołowe i stanowią ważny krok w poprawie bezpieczeństwa oraz komfortu podróżowania mieszkańców regionu.

Ta kolejne finansowanie rządu w zapewnieniu, że regiony dotknięte klęskami żywiołowymi otrzymają niezbędne wsparcie. Więcej: Rządowe wsparcie na odbudowę infrastruktury w Małopolsce

Czytany 287 razy
Odsłon artykułów:
17371616

Odwiedza nas 197 gości oraz 0 użytkowników.

Top
W tej witrynie używane są cookies. Możesz je wyłączyć, ale strony mogą nie działać poprawnie. Więcej informacji…