czwartek, 19 październik 2023 17:18

Policjanci i strażacy ocalili zagubioną seniorkę w Czermnej

Napisał

Niezmordowana determinacja policjantów z Tuchowa oraz strażaków z OSP Czermna i Szerzyny doprowadziła do odnalezienia 79-letniej zaginionej kobiety, podkreślając znaczenie szybkiej reakcji i solidarności społeczności w sytuacjach kryzysowych.

Jak podaje Komenda Miejska Policji w Tarnowie, we wtorek, 17 października, służby ratunkowe- policjanci z Tuchowa oraz strażacy z Czermnej i Szerzyn przeprowadziły skoordynowaną akcję poszukiwawczą 79-letniej mieszkanki Czermnej, która niespodziewanie wyszła z domu, nie informując nikogo o swoich zamiarach. Kobieta, znana ze swoich problemów z pamięcią, zniknęła, co natychmiast zaniepokoiło jej opiekunkę.

Reagując na zgłoszenie, policjanci oraz druhowie z OSP szybko przybyli na miejsce. Po stwierdzeniu, że dom jest pusty, służby natychmiast zorganizowały poszukiwania, koncentrując się wokół obszaru pobliskiego strumienia, do którego kobieta czasami się udawała.

Po podziale na grupy i systematycznych poszukiwaniach wzdłuż brzegu strumienia, 79-latka została odnaleziona około kilometra od swojego domu, stojąc w zaroślach. Kobieta była zdezorientowana, ale nie odniosła żadnych widocznych obrażeń.

Została natychmiast przebadana przez zespół medyczny, a po stwierdzeniu, że nie jest w stanie zagrożenia życia, przekazano ją pod opiekę zgłaszającej. Cała operacja, choć pełna napięcia, zakończyła się pomyślnie, zapewniając bezpieczny powrót zaginionej seniorce.

Czytany 239 razy
Odsłon artykułów:
17371639

Odwiedza nas 95 gości oraz 0 użytkowników.

Top
W tej witrynie używane są cookies. Możesz je wyłączyć, ale strony mogą nie działać poprawnie. Więcej informacji…