piątek, 06 październik 2023 09:07

135.000 zł dofinansowania dla OSP w Gminie Rzepiennik Strzyżewski

Napisał

Gmina Rzepiennik Strzyżewski zdobyła znaczące dofinansowanie z Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej – Funduszu Sprawiedliwości. Środki w wysokości 135.000 zł zostaną przeznaczone na wyposażenie jednostek OSP, co znacząco poprawi ich gotowość do działań ratowniczych.

Dzięki pozyskanym środkom, jednostki Ochotniczych Straży Pożarnych w gminie zostaną wyposażone w nowoczesny sprzęt:

OSP Olszyny otrzyma komplet odzieży ochronnej do działań bojowych, zestaw narzędzi akumulatorowych, zestaw podkładów i klinów do stabilizacji pojazdów oraz dodatkowy sprzęt ratowniczy.

Wsparcie otrzymają także: OSP Rzepiennik Biskupi (zestaw hydrauliczny, który zwiększy ich zdolności w akcjach ratowniczych), OSP Rzepiennik Strzyżewski (komplet opon, co poprawi bezpieczeństwo i mobilność pojazdów), OSP Rzepiennik Suchy (2 komplety odzieży ochronnej do działań bojowych, węże oraz piłę do betonu i stali, co znacząco rozszerzy ich możliwości interwencyjne).

Pozyskane dofinansowanie to znaczący krok w kierunku zwiększenia bezpieczeństwa mieszkańców gminy, a także wsparcie dla ochotników, którzy nieustannie służą lokalnej społeczności.

Dziękujemy za przeczytanie naszego artykułu! Mamy nadzieję, że dostarczył Ci wartościowych informacji. Zapraszamy do lektury innych naszych publikacji.

Czytany 275 razy
Odsłon artykułów:
17605598

Odwiedza nas 254 gości oraz 0 użytkowników.

Top
W tej witrynie używane są cookies. Możesz je wyłączyć, ale strony mogą nie działać poprawnie. Więcej informacji…