piątek, 06 październik 2023 09:07

135.000 zł dofinansowania dla OSP w Gminie Rzepiennik Strzyżewski

Napisał

Gmina Rzepiennik Strzyżewski zdobyła znaczące dofinansowanie z Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej – Funduszu Sprawiedliwości. Środki w wysokości 135.000 zł zostaną przeznaczone na wyposażenie jednostek OSP, co znacząco poprawi ich gotowość do działań ratowniczych.

Dzięki pozyskanym środkom, jednostki Ochotniczych Straży Pożarnych w gminie zostaną wyposażone w nowoczesny sprzęt:

OSP Olszyny otrzyma komplet odzieży ochronnej do działań bojowych, zestaw narzędzi akumulatorowych, zestaw podkładów i klinów do stabilizacji pojazdów oraz dodatkowy sprzęt ratowniczy.

Wsparcie otrzymają także: OSP Rzepiennik Biskupi (zestaw hydrauliczny, który zwiększy ich zdolności w akcjach ratowniczych), OSP Rzepiennik Strzyżewski (komplet opon, co poprawi bezpieczeństwo i mobilność pojazdów), OSP Rzepiennik Suchy (2 komplety odzieży ochronnej do działań bojowych, węże oraz piłę do betonu i stali, co znacząco rozszerzy ich możliwości interwencyjne).

Pozyskane dofinansowanie to znaczący krok w kierunku zwiększenia bezpieczeństwa mieszkańców gminy, a także wsparcie dla ochotników, którzy nieustannie służą lokalnej społeczności.

Czytany 175 razy
Odsłon artykułów:
17282036

Odwiedza nas 303 gości oraz 0 użytkowników.

Top
W tej witrynie używane są cookies. Możesz je wyłączyć, ale strony mogą nie działać poprawnie. Więcej informacji…