czwartek, 05 październik 2023 06:32

Rządowe fundusze na poprawę dróg lokalnych na Podkarpaciu

Napisał

Rządowy Fundusz Rozwoju Dróg kontynuuje wsparcie dla dróg lokalnych na Podkarpaciu, przyznając ponad 315 mln zł na 132 projektów gminnych i powiatowych w regionie.

Rządowy Fundusz Rozwoju Dróg to narzędzie wsparcia projektów drogowych na poziomie lokalnym, mające na celu przyspieszenie tworzenia nowoczesnej i bezpiecznej infrastruktury drogowej na terenie zarządzanym przez jednostki samorządu. Wojewoda podkarpacki, Ewa Leniart, ogłosiła wyniki kolejnego naboru w ramach programu, przyznając łącznie ponad 315 mln zł na modernizację dróg lokalnych na Podkarpaciu.

Projekty zakwalifikowane do dofinansowania w 2024 roku obejmują 20 kontynuowanych zadań oraz 112 nowych przedsięwzięć, a długość dróg lokalnych do modernizacji wynosić będzie ponad 182 km. Od 2019 roku na Podkarpaciu trafiło już ponad 1,1 mld zł wsparcia z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg.

Starosta rzeszowski, Józef Jodłowski, podkreślił znaczenie infrastruktury drogowej dla jakości życia mieszkańców. Podkarpaccy parlamentarzyści wyrazili poparcie dla rządowego wsparcia, podkreślając jego znaczenie dla efektywnego remontu i budowy dróg lokalnych na Podkarpaciu.

W regionie powiat dębicki otrzymał ponad 6.7 miliona złotych, a jasielski ponad 2,7 miliona złotych.

Jak informuje Serwis Rzeczypospolitej Polskiej, w ramach rządowego naboru RFRD na rok 2024 w Polsce planowane jest przeprowadzenie prac budowlanych, modernizacyjnych oraz remontów na łącznej długości przekraczającej 2 800 km dróg gminnych i powiatowych. To jest porównywalne z pokonaniem trasy z Gdańska do Krakowa ponad 4,5 razy. Wcześniej samorządom przekazano ogółem 17,2 mld złotych w ramach Rządowego Funduszu Dróg na inwestycje, które przyczynią się do zwiększenia bezpieczeństwa użytkowników dróg, zarówno kierowców, pieszych, jak i rowerzystów. Realizacja tych nowych inwestycji to nie tylko skrócenie czasu podróży oraz nowoczesna infrastruktura. To także środek eliminujący podział na Polskę A i Polskę B, gdzie trudniej jest się poruszać. Dodatkowo, poprawa połączeń drogowych stwarza nowe możliwości rozwoju gospodarczego i przyciąga potencjalnych inwestorów.

Czytany 228 razy
Odsłon artykułów:
17529720

Odwiedza nas 137 gości oraz 0 użytkowników.

Top
W tej witrynie używane są cookies. Możesz je wyłączyć, ale strony mogą nie działać poprawnie. Więcej informacji…