wtorek, 26 wrzesień 2023 16:40

Blisko 3 mln zł na wsparcie małopolskich świetlic wiejskich

Napisał

Radni województwa małopolskiego zatwierdzili fundusze w wysokości niemal 3 mln zł na wsparcie 107 gmin w zakresie zakupu wyposażenia dla świetlic wiejskich, mając na celu podniesienie standardów życia na terenach wiejskich i wspieranie lokalnych społeczności.

Według informacji Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego w Krakowie, w ramach Konkursu „Małopolskie świetlice wiejskie 2023”, gminy otrzymają środki na zakup mebli, sprzętu RTV/AGD, akcesoriów kuchennych, i innych niezbędnych elementów wyposażenia. Inicjatywa ta ma na celu nie tylko modernizację świetlic, ale także wzmacnianie tożsamości lokalnych społeczności i wspieranie ich aktywności.

Wicemarszałek Łukasz Smółka podkreśla znaczenie aktywnych obywateli w tworzeniu kapitału społecznego, który jest kluczowy dla pozytywnych zmian w całym województwie. Dzięki temu konkursowi, małopolskie gminy będą mogły lepiej służyć swoim mieszkańcom, oferując im nowocześnie wyposażone miejsca do spędzania wolnego czasu i rozwijania zainteresowań.

Na liście beneficjentów znalazły się między innymi:

  • Gmina Ryglice: świetlica w Zalasowej, kwota wsparcia- 26 217 zł
  • Gmina Skrzyszów: Łękawica - 30 000 zł
  • Gmina Szerzyny: Ołpiny - 29 799 zł
  • Gmina Tarnów: miejscowość Radlna- 30 000 zł
  • Gmina Tuchów: Siedliska- 29 995 zł

Czytany 99 razy
Odsłon artykułów:
17161809

Odwiedza nas 246 gości oraz 0 użytkowników.

Top
W tej witrynie używane są cookies. Możesz je wyłączyć, ale strony mogą nie działać poprawnie. Więcej informacji…