sobota, 23 wrzesień 2023 09:49

Program „Maluch+” ponownie w gminie Ryglice

Napisał

Program „Maluch+” ma na celu wsparcie rozwoju placówek opiekuńczych dla dzieci do 3 roku życia, takich jak żłobki, kluby dziecięce czy dzienni opiekunowie. Niedawno, wicewojewoda małopolski, Ryszard Pagacz, zawarł umowę w ramach tego programu z zastępcą burmistrza Ryglic, Krzysztofem Kukułką.

– Program „Maluch+” ma na celu zapewnienie miejsc w żłobkach i innych placówkach dla najmłodszych. Rząd Zjednoczonej Prawicy wspiera rodziny w wychowywaniu dzieci nie tylko poprzez ten program, ale również poprzez program „500+”, który niedługo zostanie przekształcony w „800+”. Wszystko po to, by polskie rodziny miały lepsze warunki do rozwoju – podkreśla wicewojewoda Pagacz.

Nowe inwestycje w Ryglicach

Gmina Ryglice planuje kolejne działania w ramach programu „Maluch+”. Przewidziana jest adaptacja parteru dawnego ośrodka zdrowia. Budynek zostanie rozbudowany, a także dostosowany do potrzeb osób z niepełnosprawnościami. Całość projektu zostanie sfinansowana z funduszy programu „Maluch+” 2022-2029, na co gmina otrzymała prawie 977 tys. zł - informuje wicewojewoda Pagacz.

Zakończenie prac przy nowym żłobku planowane jest na czerwiec przyszłego roku. W ramach tej inwestycji powstanie 24 nowe miejsca żłobkowe. Dodatkowo, w wyniku umowy podpisanej przez wicewojewodę Pagacza, w Ryglicach powstanie nowy żłobek dla 32 dzieci, na co przeznaczono prawie 2,3 mln zł z programu „Maluch+”.

Wsparcie dla całej Małopolski

W ramach programu „Maluch+” 2022-2029 w Małopolsce planowane jest utworzenie niemal 9 tysięcy nowych miejsc opieki dla dzieci do lat 3. Na ten cel przeznaczono 488 mln zł – informuje wojewoda Kmita.

Dofinansowanie może pokryć nawet 100% kosztów tworzenia nowych miejsc opieki. Kolejne umowy są obecnie negocjowane z samorządami i zostaną podpisane w najbliższym czasie.

Inf., fot.: Małopolski Urząd Wojewódzki w Krakowie

Czytany 198 razy
Odsłon artykułów:
17161937

Odwiedza nas 177 gości oraz 0 użytkowników.

Top
W tej witrynie używane są cookies. Możesz je wyłączyć, ale strony mogą nie działać poprawnie. Więcej informacji…