piątek, 22 wrzesień 2023 12:16

Nowoczesne pracownie komputerowe dla szkół w Gminie Jodłowa

Napisał

W dobie cyfryzacji edukacji, dostęp do nowoczesnych narzędzi dydaktycznych jest kluczem do skutecznego kształcenia. Gmina Jodłowa może się pochwalić kolejnym sukcesem w tej dziedzinie. Cztery szkoły z terenu gminy zostały nagrodzone w konkursie Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej, zdobywając mobilne pracownie komputerowe.

Jak informuje Urząd Gminy w Jodłowej, w konkursie OSE wyróżniono cztery placówki edukacyjne z Gminy Jodłowa: SP Nr 1 Jodłowa, SP Dębowa, SP Dęborzyn oraz LO Jodłowa. Nagrodą były nowoczesne pracownie komputerowe, składające się z 16 laptopów, przenośnej szafy do przechowywania sprzętu oraz interaktywnego monitora. Oprogramowanie dołączone do zestawu ułatwi nauczycielom pracę z uczniami, a interaktywny monitor stanie się nieocenionym narzędziem podczas lekcji.

Zadania konkursowe były dostosowane do wieku uczestników. Młodsi uczniowie z klas 1-3 realizowali moduł kursu "Internetowa szkoła słonia Spacjusza", a ich zadaniem było stworzenie projektu kolorowanki na temat równowagi między aktywnościami online i offline. W kategorii klas 4-6, choć prace uczniów nie zdobyły nagród, to licealiści z Gminy Jodłowa zostali docenieni za realizację kursu bezpieczeństwa w sieci i przygotowanie hasła kampanii w mediach społecznościowych.

Wójt Gminy Jodłowa, Jan Janiga, skierował gratulacje do uczniów i ich opiekunów za zaangażowanie i kreatywność. Sukces w konkursie to dowód na to, że młodzież z Gminy Jodłowa jest dobrze przygotowana do korzystania z nowoczesnych technologii i potrafi wykorzystać je w edukacji.

Czytany 252 razy
Odsłon artykułów:
17546076

Odwiedza nas 190 gości oraz 0 użytkowników.

Top
W tej witrynie używane są cookies. Możesz je wyłączyć, ale strony mogą nie działać poprawnie. Więcej informacji…