środa, 20 wrzesień 2023 21:52

9,5 litra życia: Honorowo w starostwie tarnowskim

Napisał

W Starostwie Powiatowym w Tarnowie odbyła się akcja poboru krwi, w której wzięło udział 30 osób. Dzięki ich hojności udało się pozyskać niemal 9,5 litra tego życiodajnego płynu.

19 września 2023 r. w Tarnowie odbyła się kolejna akcja honorowego oddawania krwi. Wśród dawców znaleźli się zarówno regularni krwiodawcy, jak i osoby, które po raz pierwszy postanowiły podzielić się tym cennym darem. Wielu z nich to pracownicy starostwa, młodzież oraz mieszkańcy miasta i okolic, którzy odpowiedzieli na apel organizatorów.

Akcja została zorganizowana we współpracy z Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Tarnowie. "Krew to bezcenny dar, którym każdy zdrowy człowiek może się podzielić z bliźnim w potrzebie. Dziś pomagamy chorym, potrzebującym krwi. Kiedyś też możemy sami jej potrzebować." - podkreślił Jacek Hudyma, wicestarosta i prezes Klubu Honorowych Dawców Krwi przy Starostwie Powiatowym w Tarnowie.

Podczas akcji zarejestrowano 30 osób, z których 21 zakwalifikowało się do donacji. Pozyskana krew to 9 l i 450 ml. Każdy krwiodawca otrzymał upominki od organizatorów, a akcja przyczyniła się do propagowania idei honorowego krwiodawstwa oraz ratowania życia chorych.

Czytany 112 razy
Odsłon artykułów:
17161808

Odwiedza nas 236 gości oraz 0 użytkowników.

Top
W tej witrynie używane są cookies. Możesz je wyłączyć, ale strony mogą nie działać poprawnie. Więcej informacji…