środa, 20 wrzesień 2023 17:45

Policja prowadzi ogólnopolskie działania pn. „Prędkość” w ramach Europejskiego Tygodnia Mobilności

Napisał

W dniu dzisiejszym na terenie całego kraju ruszyły policyjne działania kontrolno-prewencyjne pod nazwą „Prędkość”. Ich głównym celem jest egzekwowanie od kierowców przestrzegania ograniczeń prędkości. Akcja wpisuje się w obchody Europejskiego Tygodnia Mobilności trwające od 16 do 22 września 2023 r., koordynowane przez Europejską Organizację Policji Ruchu Drogowego ROADPOL.

Jak podaje Komenda Miejska Policji w Tarnowie za BRD KGP, podczas działań, kierowcy mogą spodziewać się statycznych punktów kontroli prędkości oraz pomiarów realizowanych za pomocą pojazdów Policji z wideorejestratorami. Akcent będzie kładziony zwłaszcza na miejsca o podwyższonym ryzyku dla bezpieczeństwa ruchu drogowego, takie jak rejony przejść dla pieszych.

W akcję zaangażowane są specjalne policyjne zespoły "SPEED", które mają na celu wyeliminowanie niebezpiecznych zachowań na drodze. Kierujący, którzy przekroczą prędkość o ponad 50 km/h w obszarze zabudowanym, będą musieli liczyć się z zatrzymaniem prawa jazdy na 3 miesiące.

Europejski Tydzień Mobilności, którego hasło brzmi „Żyj i ratuj życie”, podkreśla wagę przestrzegania przepisów ruchu drogowego. Bezpieczeństwo na drodze zależy bowiem od odpowiedzialnego zachowania kierowców. Dlatego warto pamiętać, by dostosowywać prędkość do panujących warunków i własnych umiejętności.

Czytany 125 razy
Odsłon artykułów:
17161806

Odwiedza nas 211 gości oraz 0 użytkowników.

Top
W tej witrynie używane są cookies. Możesz je wyłączyć, ale strony mogą nie działać poprawnie. Więcej informacji…