wtorek, 19 wrzesień 2023 21:09

Film „Raport Pileckiego” dla młodzieży w Centrum Sztuki Mościce

Napisał

W Centrum Sztuki Mościce młodzież szkół ponadpodstawowych Powiatu Tarnowskiego miała okazję obejrzeć film „Raport Pileckiego”. Inicjatywa Tomasza Stelmacha z Zarządu Powiatu Tarnowskiego wpisuje się w działania edukacyjne dotyczące historii i patriotyzmu.

Tomasz Stelmach, Etatowy Członek Zarządu Powiatu Tarnowskiego, podkreślił, że jest to już siódmy seans filmowy w ramach edukacji patriotycznej i historycznej. Celem jest przypomnienie młodzieży o losach rotmistrza Witolda Pileckiego, wybitnego bohatera drugiej wojny światowej. Film, którego reżyserem jest Krzysztof Łukaszewicz, miał swoją premierę 1 września 2023 r.

W dwóch seansach uczestniczyło łącznie 500 uczniów ze wszystkich ośmiu szkół powiatowych.

Witold Pilecki to postać, która w najnowszej historii Polski wzbudza ogromny podziw. Walczył przeciwko dwóm zbrodniczym dyktaturom XX wieku: sowieckiemu komunizmowi i niemieckiemu narodowemu socjalizmowi. Jego odważna misja w 1940 r. polegała na dobrowolnym dostaniu się do obozu koncentracyjnego Auschwitz w celu zorganizowania podziemnej organizacji.

W ramach wcześniejszych inicjatyw Tomasza Stelmacha młodzież miała okazję zobaczyć takie filmy jak: „Wyklęty”, „Legiony”, „Zrodzeni do szabli”, "Historia Roja", "Mistrz" oraz "Orlęta. Grodno 39".

Czytany 156 razy
Odsłon artykułów:
17367682

Odwiedza nas 90 gości oraz 0 użytkowników.

Top
W tej witrynie używane są cookies. Możesz je wyłączyć, ale strony mogą nie działać poprawnie. Więcej informacji…