wtorek, 19 wrzesień 2023 11:01

Tomasz Tulik z Jonin wśród wyróżnionych sołtysów Małopolski

Napisał

W Jawiszowicach miało miejsce uroczyste podsumowanie konkursu „Najlepszy Sołtys Województwa Małopolskiego A.D. 2022”. Wśród wyróżnionych znalazł się Tomasz Tulik, sołtys miejscowości Joniny w Gminie Ryglice, który dzięki swojemu zaangażowaniu i pracy dla społeczności zdobył uznanie na szczeblu wojewódzkim.

Konkurs, organizowany przez Małopolskie Stowarzyszenie Sołtysów we współpracy z Województwem Małopolskim, docenił w tym roku 29 sołtysów i przewodniczących zarządów osiedli. Najważniejszym laureatem okazał się Józef Filas z Rdzawki, który zdobył tytuł Najlepszego Sołtysa. Dwa drugie miejsca przypadły Józefowi Wójtowiczowi z Biskupic oraz Rochowi Markowi z Kaliny Lisiniec. Dodajmy, że Małopolska liczy 182 gminy, w tym 1835 wsi oraz 62 miasta.

Iwona Gibas z zarządu województwa podkreśliła znaczenie pracy sołtysów dla lokalnych społeczności: "Gratuluję wszystkim wyróżnionym sołtysom. Dziękuję za Waszą pracę i zaangażowanie dla społeczności sołectw oraz wzorową współpracę z Samorządem Województwa."

Przypomnijmy, że dwa lata temu Tomasz Tulik zdobył tytuł "Najlepszego Sołtysa Gminy Ryglice", otrzymując statuetkę Stowarzyszenia Sołtysów Ziemi Tarnowskiej oraz nagrodę pieniężną od burmistrza Ryglic. Tytuł ten został wręczony podczas spotkania z sołtysami, które zorganizowało Starostwo Powiatowe w Tarnowie i Stowarzyszenie Sołtysów Ziemi Tarnowskiej

Czytany 463 razy
Odsłon artykułów:
17520573

Odwiedza nas 232 gości oraz 0 użytkowników.

Top
W tej witrynie używane są cookies. Możesz je wyłączyć, ale strony mogą nie działać poprawnie. Więcej informacji…