wtorek, 19 wrzesień 2023 10:40

Kamil Nalepka: Z Ryglic na szczyty europejskiej siatkówki

Napisał

Ryglice mogą być dumne z jednego ze swoich mieszkańców. Kamil Nalepka, pochodzący z tej miejscowości, miał swój udział w triumfie Reprezentacji Polski w piłce siatkowej mężczyzn podczas Mistrzostw Europy. Jako statystyk i trener wspomagający w sztabie trenera Nikoli Grbicia, Nalepka przyczynił się do tego historycznego sukcesu.

Kamil Nalepka nie jest nowicjuszem w świecie siatkówki. Jego doświadczenie opiera się na wieloletniej pracy w drużynach siatkarskich, m.in. w spalskiej Szkole Mistrzostwa Sportowego. Współpracując z reprezentacjami różnych roczników, zdobył cenne doświadczenie. Jego umiejętności zostały docenione również na arenie międzynarodowej - w zeszłym roku reprezentacja U21 zdobyła tytuł Mistrzów Świata pod jego okiem. W sezonie 2022/2023 dołączył do zespołu LUK Lublin jako asystent trenera.

Rola statystyka w drużynie siatkarskiej jest nie do przecenienia. To on analizuje grę przeciwnika, przygotowuje niezbędne statystyki i współpracuje z trenerem w zakresie taktyki na nadchodzący mecz. W trakcie spotkania koduje przebieg meczu, a po jego zakończeniu zsynchronizowuje zapis wideo ze spisanym kodem, co pozwala na szybkie wyszukiwanie konkretnych akcji.

Burmistrz Ryglic, Paweł Augustyn, nie kryje dumy z osiągnięć Nalepki. Jak czytamy na stronie Urzędu Miejskiego w Ryglicach, podkreślił, że sukcesy Kamila na arenie krajowej i międzynarodowej z pewnością przyczynią się do rozwoju piłki siatkowej w Gminie Ryglice.

Swojej radości nie kryją także siatkarze z MKS Ryglice: "Sukces, który osiągnęła nasza reprezentacja traktujemy bardzo osobiście, gdyż jednym z filarów tego sukcesu jest Kamil Nalepka. Kamilu, gratulujemy kolejnego spektakularnego wyniku. Jesteśmy dumni, że możemy pochwalić się takim wychowankiem."

Czytany 152 razy
Odsłon artykułów:
17029836

Odwiedza nas 82 gości oraz 0 użytkowników.

Top
W tej witrynie używane są cookies. Możesz je wyłączyć, ale strony mogą nie działać poprawnie. Więcej informacji…