poniedziałek, 18 wrzesień 2023 20:53

Młoda judoczka z Tuchowa zdobywa srebro w Otwartym Pucharze Polski

Napisał

16 września w Sochaczewie odbył się Otwarty Puchar Polski Juniorek w Judo. Nina, reprezentująca MOSiR Tuchów, postanowiła zmierzyć się z wyzwaniem i wystartować w wyższej kategorii wiekowej i wagowej. Jej determinacja i umiejętności zaowocowały znakomitym sukcesem.

Wg informacji Urzędu Miejskiego w Tuchowie i trenera Marka Srebro, mimo że Nina jest aktualną wicemistrzynią Polski Juniorek Młodszych w kategorii 44 kg, Nina zdecydowała się na rywalizację w kategorii 48 kg. Jej droga do medalu była pełna wyzwań. W eliminacjach pokonała zawodniczkę z Budowlanych Sosnowiec, a w półfinale stawiła czoła piątej zawodniczce Igrzysk Europejskich Kadetek z Czarnych Bytom. Mimo remisu po regulaminowym czasie walki, w dogrywce Nina triumfowała efektownym rzutem. W finale musiała uznać wyższość reprezentantki kraju z Warszawy, zdobywając ostatecznie srebrny medal. Niestety, z powodów zdrowotnych w zawodach nie wzięła udziału jej siostra Natasza, aktualna Mistrzyni Polski Juniorek Młodszych.

W najbliższym czasie bliźniaczki będą miały kolejną okazję do rywalizacji - tym razem w Opolu, podczas Pucharu Polski Juniorek Młodszych. Trzymamy kciuki za kolejne sukcesy! Trenerem zawodniczek jest Marek Srebro.

Czytany 193 razy
Odsłon artykułów:
17391307

Odwiedza nas 118 gości oraz 0 użytkowników.

Top
W tej witrynie używane są cookies. Możesz je wyłączyć, ale strony mogą nie działać poprawnie. Więcej informacji…