piątek, 15 wrzesień 2023 11:59

Trwają prace przy sieci kanalizacyjnej w Joninach

Napisał

W Joninach trwa inwestycja, która zmieni życie wielu mieszkańców. Ale co kryje się za tym projektem i dlaczego mieszkańcy powinni się spieszyć z podpisaniem pewnych dokumentów?

Miesiąc temu w Joninach na Liciąży rozpoczęła się inwestycja, która ma na celu poprawę dostępu do wody i kanalizacji dla lokalnych mieszkańców. Wszystko zaczęło się od symbolicznego wbicia pierwszej łopaty, które dało początek realizacji ważnego projektu.

Miejsce budowy odwiedzili goście i lokalni samorządowcy. Wśród nich byli Prezes Spółki Dorzecze Białej, Wojciech Skruch, Przewodniczący Rady Miejskiej w Ryglicach, Marek Dudowicz, sołtys Jonin, Tomasz Tulik oraz Marek Ziomko, odpowiedzialny za techniczną stronę inwestycji. Wszyscy oni dokładnie przyjrzeli się postępom prac i omówili dalsze kroki.

Inwestycja ma zostać zakończona w 2024 roku i przyniesie korzyści dla 54 gospodarstw domowych. Całkowity koszt tego przedsięwzięcia to aż 9 300 000 zł.

Burmistrz Ryglic, Paweł Augustyn, ma ważny apel do mieszkańców. Wszyscy ci, którzy jeszcze nie podpisali umów na przyłączenie do sieci wodociągowej, powinni to zrobić jak najszybciej. Dlaczego? Aby uniknąć dwukrotnego rozkopywania posesji. Co więcej, koszty przyłączenia zostaną rozłożone na nieoprocentowane raty przez spółkę Dorzecze Białej.

Czytany 215 razy
Odsłon artykułów:
17450741

Odwiedza nas 75 gości oraz 0 użytkowników.

Top
W tej witrynie używane są cookies. Możesz je wyłączyć, ale strony mogą nie działać poprawnie. Więcej informacji…