środa, 13 wrzesień 2023 19:15

Szerzyny: Nowy budynek mieszkalny oddany do użytku

Napisał

W Szerzynach, dzięki wsparciu rządowemu i Funduszu Dopłat Banku Gospodarstwa Krajowego, powstał nowy wielorodzinny budynek mieszkalny. Inwestycja ta stanowi odpowiedź na rosnące potrzeby mieszkańców i jest dowodem na rozwój gminy.

Gmina Szerzyny chce służyć lokalnej społeczności. Ostatnim dowodem tego jest oddanie do użytku nowego budynku mieszkalnego w centrum miejscowości. Budynek pod numerem 523 składa się z 27 nowoczesnych lokali mieszkalnych. Realizacja tego projektu była możliwa dzięki dofinansowaniu w wysokości blisko 8,3 mln zł z Funduszu Dopłat BGK.

Podczas symbolicznego oddania kluczy do nowych mieszkań, wojewoda małopolski Łukasz Kmita podkreślił znaczenie tej inwestycji dla mieszkańców Szerzyn. Wskazał na sprawną realizację projektu oraz zaangażowanie samorządu w poprawę warunków życia lokalnej społeczności.

Wśród pierwszych lokatorów znalazły się głównie młode rodziny. Dzięki wsparciu rządowemu i Funduszu Dopłat BGK, wiele z nich po raz pierwszy będzie miało okazję zamieszkać w nowym, komfortowym mieszkaniu. Wójt gminy Szerzyny, Grzegorz Gotfryd, podkreślił, jak ważne jest to wsparcie dla młodych rodzin, które stanowią przyszłość regionu.

Nowy budynek nie tylko zaspokaja potrzeby mieszkaniowe. Jest on również dostosowany do potrzeb osób z niepełnosprawnościami, oferując m.in. windy oraz przystosowane mieszkania. Na terenie inwestycji powstały również udogodnienia takie jak parking, plac zabaw dla dzieci czy komórki lokatorskie.

Koszt całej inwestycji wyniósł ponad 9 mln zł. Większość tej kwoty stanowiła dotacja z Funduszu Dopłat BGK. Inwestycja ta jest dowodem na to, że dzięki odpowiedniemu wsparciu i zaangażowaniu samorządu, można skutecznie odpowiadać na potrzeby mieszkańców.

Czytany 435 razy
Odsłon artykułów:
17546147

Odwiedza nas 169 gości oraz 0 użytkowników.

Top
W tej witrynie używane są cookies. Możesz je wyłączyć, ale strony mogą nie działać poprawnie. Więcej informacji…