środa, 13 wrzesień 2023 05:13

Nowoczesne pociągi na trasie Rzeszów - Dębica - Mielec

Napisał

Pięć nowych pojazdów kolejowych trafiło na Podkarpacie w ramach inwestycji Zarządu Województwa Podkarpackiego. Uroczystość przekazania miała miejsce na stacji Rzeszów Główny. Wielkim atutem nowych pociągów jest możliwość bezprzesiadkowego przewożenia pasażerów na trasie Rzeszów – Dębica – Mielec.

Jak informuje Podkarpacki Urząd Wojewódzki w Rzeszowie, Pociągi zostały dostarczone przez renomowaną firmę NEWAG S.A. z Nowego Sącza. Te inwestycje są częścią większego projektu mającego na celu zwiększenie dostępności komunikacyjnej oraz poprawę standardów podróży dla mieszkańców Podkarpacia. Marszałek województwa, Władysław Ortyl, podkreślił znaczenie środków unijnych w finansowaniu projektu, gdzie aż 85% kosztów zostało pokryte ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego.

Ewa Leniart, wojewoda podkarpacki, podczas uroczystości zwróciła uwagę na to, że województwo stoi w obliczu historycznej chwili, jeśli chodzi o rozwój komunikacji. Dzięki bliskiej współpracy administracji rządowej i samorządowej możliwe jest nie tylko zwiększenie dostępności komunikacyjnej, ale także poprawa komfortu podróży i pozytywny wpływ na środowisko.

Ciekawostką technologiczną w nowych pociągach jest wprowadzenie pętli indukcyjnej dla osób niepełnosprawnych, co poprawi skuteczność działania aparatów słuchowych. Dodatkowo, pasażerowie będą mogli korzystać z nowego kanału dystrybucji biletów elektronicznych, który wprowadzono dzięki współpracy Polregio S.A. z Województwem Podkarpackim.

Zakup nowych pociągów to wyraźny sygnał, że województwo podkarpackie stawia na rozwój komunikacji kolejowej i inwestuje w przyszłość, dbając o wygodę i satysfakcję pasażerów.

Czytany 215 razy
Odsłon artykułów:
17548899

Odwiedza nas 172 gości oraz 0 użytkowników.

Top
W tej witrynie używane są cookies. Możesz je wyłączyć, ale strony mogą nie działać poprawnie. Więcej informacji…