wtorek, 12 wrzesień 2023 12:12

Akcja „Bezpieczna droga do szkoły z Mrówką” w powiecie tarnowskim

Napisał

We wrześniu, tuż po rozpoczęciu roku szkolnego, tradycyjnie w Tarnowie maskotka firmy Sufigs – Mrówka, wspólnie z policjantami z Komendy Miejskiej Policji w Tarnowie, odwiedza pierwszoklasistów, aby uświadamiać im zagrożenia na drodze.

Jak informuje tarnowska policja, akcja, prowadzona od 2016 roku, ma na celu kształtowanie u dzieci nawyków bezpiecznego poruszania się po drogach. Podczas zajęć, uczniowie uczą się prawidłowych zachowań podczas przechodzenia przez ulicę, korzystania z komunikacji czy jeżdżenia na jednośladzie. Dzieci również uczą się korzystania z sygnalizacji świetlnej oraz rozpoznawania podstawowych znaków drogowych.

Istotnym elementem programu jest podkreślanie znaczenia noszenia elementów odblaskowych, dzięki którym piesi stają się bardziej widoczni dla kierowców, zwłaszcza po zmroku. W ramach akcji każdy uczestnik otrzymuje kamizelkę odblaskową.

W tym roku, firma Sufigs przekazała 2190 takich kamizelek dla uczniów z 85 szkół w Tarnowie i powiecie tarnowskim.

Pierwszy dzień akcji z udziałem Mrówki i policjantów miał miejsce 11 września. Odwiedzili wtedy pierwszoklasistów ze Szkół Podstawowych nr 5, 8 i 15 w Tarnowie. Akcja potrwa do 20 października.

Firma Sufigs od lat wspiera inicjatywę, sponsorując zakup kamizelek odblaskowych. Zaangażowanie firmy w prospołeczną działalność jest godne podkreślenia, łącząc biznes z działalnością charytatywną.

Czytany 370 razy
Odsłon artykułów:
17391361

Odwiedza nas 171 gości oraz 0 użytkowników.

Top
W tej witrynie używane są cookies. Możesz je wyłączyć, ale strony mogą nie działać poprawnie. Więcej informacji…