poniedziałek, 11 wrzesień 2023 17:18

Narodowe Czytanie: Wspólne odkrywanie "Nad Niemnem"

Napisał

W całej Polsce, w ramach ogólnopolskiej akcji „Narodowe Czytanie” pod patronatem Pary Prezydenckiej, odbyło się publiczne czytanie "Nad Niemnem" Elizy Orzeszkowej. Zarówno w powiecie tarnowskim jak i dębickim, mieszkańcy oraz znane postaci z życia publicznego łączyli się w pasji do literatury, przypominając jedno z najważniejszych dzieł polskiej literatury.

W Zespole Szkół w Jodłowej akcję wsparli ważni goście, którzy z zapałem odczytywali wybrane fragmenty. Wśród nich znaleźli się: poseł na Sejm RP Jan Warzecha, Starosta powiatu dębickiego Piotr Chęciek oraz wicestarosta Adam Pieniążek. W Żabnie to już dziesiąty raz, kiedy lokalna społeczność zgromadziła się na Rynku, aby oddać hołd polskiej literaturze. Patronat honorowy nad tegorocznym wydarzeniem w Żabnie objął m.in. starosta tarnowski Roman Łucarz.

„Narodowe Czytanie”, inicjatywa Prezydenta RP, ma na celu popularyzację czytania, dbałość o polszczyznę oraz wzmocnienie poczucia narodowej tożsamości poprzez wspólne delektowanie się klasykami polskiej literatury. Rozpoczęta w 2012 roku od epopei narodowej „Pan Tadeusz” Adama Mickiewicza, akcja co roku przypomina o innych ważnych dla naszej kultury utworach.

Czytany 210 razy
Odsłon artykułów:
17461627

Odwiedza nas 208 gości oraz 0 użytkowników.

Top
W tej witrynie używane są cookies. Możesz je wyłączyć, ale strony mogą nie działać poprawnie. Więcej informacji…