sobota, 09 wrzesień 2023 09:07

"Rodzina w czasie przemian": Konferencja poświęcona zdrowiu psychicznemu młodzieży

Napisał

W Tarnowie odbyła się konferencja z cyklu „Rodzina w czasie przemian”, skupiająca się na zaburzeniach depresyjnych wśród dzieci i młodzieży. Wydarzenie zgromadziło ekspertów oraz przedstawicieli władz regionalnych.

W trakcie konferencji omówiono przyczyny, diagnozę oraz nowe perspektywy leczenia i wsparcia dla młodych osób z zaburzeniami depresyjnymi. Wśród gości byli I wicewojewoda małopolski Ryszard Pagacz oraz poseł Józefa Szczurek-Żelazko.

„Zdrowie psychiczne młodzieży to temat o kluczowym znaczeniu. Współpraca z ekspertami i rodzinami z różnych części świata jest kluczowa, by skutecznie pomagać tym, którzy tego potrzebują. Cieszę się, że mogłem być częścią tego ważnego wydarzenia” - podkreślił wicewojewoda Ryszard Pagacz.

Następne spotkanie z cyklu odbędzie się 15 września w Rzeszowie.

Fundacja „Auxilium” stoi za organizacją cyklu konferencji. Od 2019 roku, za sprawą decyzji bpa Andrzeja Jeża, Fundacja prowadzi Poradnię Specjalistyczną i Telefon Zaufania „Arka” w diecezji tarnowskiej. Misją „Arki” jest wsparcie osób w kryzysie, oferując pomoc specjalistów z wielu dziedzin. Więcej informacji o działalności „Arki” można znaleźć na stronie: https://arka.1815.pl

Czytany 172 razy
Odsłon artykułów:
17272442

Odwiedza nas 229 gości oraz 0 użytkowników.

Top
W tej witrynie używane są cookies. Możesz je wyłączyć, ale strony mogą nie działać poprawnie. Więcej informacji…