czwartek, 07 wrzesień 2023 21:32

Rozpoczęcie budowy nowej przeprawy między Jabłonicą a Czermną

Napisał

Ruszyły prace nad budową nowego mostu łączącego Jabłonicę z Czermną. Ta ważna inwestycja, współfinansowana z budżetu państwa, ma na celu modernizację dróg powiatowych oraz zastąpienie istniejącego mostu nową konstrukcją.

W okolicy Jabłonicy w gminie Skołyszyn oraz Czermnej w gminie Szerzyny, prace budowlane nad nową przeprawą zostały oficjalnie zainaugurowane. W spotkaniu plenerowym zorganizowanym przez Starostwo Powiatowe w Tarnowie pojawili się znani samorządowcy, w tym poseł Anna Pieczarka oraz starosta Roman Łucarz.

Inwestycja, opiewająca na kwotę ponad 2 mln złotych brutto, jest realizowana w ramach programu Rezerwa Celowa Budżetu Państwa. Jak zapewnia starosta tarnowski, Roman Łucarz: "Ten most, choć ma tylko 12 metrów, ma dla nas ogromne znaczenie. Cieszymy się, że mimo niepewnych warunków pogodowych, udało się rozpocząć prace". "Wszyscy zgodnie stwierdzili, że realizowana inwestycja jest nie tylko bardzo potrzebna
i z pewnością ułatwi życie mieszkańcom, ale pokazuje ona również, że współpraca między powiatami łączy i pozwala na stworzenie wielu niezbędnych i ważnych przedsięwzięć"- informuje starostwo powiatu jasielskiego. 

Koszt całego projektu na granicy Małopolski i Podkarpacia będzie współfinansowany przez powiat jasielski i tarnowski oraz gminę Skołyszyn i Szerzyny. Główne prace, które zostaną przeprowadzone, to rozbudowa dróg powiatowych, rozbudowa mostu o długości 12 metrów oraz likwidacja tymczasowego objazdu. Oczekuje się, że całe przedsięwzięcie zostanie ukończone do połowy grudnia 2023 r.

Czytany 106 razy
Odsłon artykułów:
17030176

Odwiedza nas 704 gości oraz 0 użytkowników.

Top
W tej witrynie używane są cookies. Możesz je wyłączyć, ale strony mogą nie działać poprawnie. Więcej informacji…