środa, 06 wrzesień 2023 17:49

Wakacyjne działania tarnowskich policjantów przynoszą pozytywne skutki

Napisał

Przez całe wakacje tarnowscy policjanci dbali o bezpieczeństwo mieszkańców i turystów. Intensywne kontrole, w tym transportu dzieci na wypoczynek oraz przestrzeganie przepisów ruchu drogowego, przyczyniły się do mniejszej liczby wypadków w porównaniu z rokiem poprzednim.

Jak informuje Komenda Miejska Policji w Tarnowie, w okresie letnim głównym priorytetem Policji drogowej było zapewnienie prawidłowości przewozu dzieci i młodzieży. Kontrole autokarów były regularnie przeprowadzane, zarówno pod względem dokumentacji jak i stanu technicznego pojazdów. W sumie skontrolowano 5 autobusów, przy czym nie wykryto żadnych nieprawidłowości.

W ciągu wakacji przeprowadzono kontrolę ponad 6 tys. pojazdów. Niestety, zanotowano wiele wykroczeń, w tym 484 związane z nieprawidłowym stanem technicznym samochodu. Policjanci zwracali także uwagę na przestrzeganie obowiązku zapinania pasów, gdzie odnotowano 489 przypadków niestosowania się do tego nakazu.

Stan trzeźwości kierowców był również pod ścisłym nadzorem. W wyniku kontroli zatrzymano 127 osób prowadzących pojazd pod wpływem alkoholu.

Ostateczne statystyki wypadków drogowych dla okresu wakacyjnego wskazują pozytywny trend w porównaniu z rokiem 2022. W tym roku doszło do 16 wypadków, w których zginęły 2 osoby, podczas gdy rok temu liczby te wynosiły odpowiednio 40 wypadków i 4 ofiary śmiertelne.

Cieszy brak ofiar śmiertelnych wśród dzieci do lat 14 w wypadkach drogowych podczas tegorocznych wakacji.

Czytany 208 razy
Odsłon artykułów:
17521051

Odwiedza nas 168 gości oraz 0 użytkowników.

Top
W tej witrynie używane są cookies. Możesz je wyłączyć, ale strony mogą nie działać poprawnie. Więcej informacji…