poniedziałek, 04 wrzesień 2023 19:52

"Bezpieczna droga do szkoły" - Akcja edukacyjna MORD i tarnowskiej Policji

Napisał

Wraz z powrotem uczniów do szkół po wakacyjnej przerwie, Małopolski Ośrodek Ruchu Drogowego i tarnowscy policjanci przypominają o bezpiecznych zachowaniach na drodze. Akcje „Bezpieczna droga do szkoły” i „Zwalniam przed szkołą” mają na celu edukować i uświadamiać zarówno dzieci, jak i kierowców o wzajemnych obowiązkach i prawach na drodze.

Po wakacyjnej przerwie, uczniowie w całym kraju powrócili do ławek szkolnych. Aby zapewnić im bezpieczny powrót, pracownicy Małopolskiego Ruchu Drogowego wraz z policjantami z Tarnowa uruchomili akcję „Bezpieczna droga do szkoły”. Akcja potrwa do końca miesiąca, a przez najbliższe dni mundurowi będą szczególnie aktywni w rejonach placówek oświatowych.

Podczas tych działań przypominają uczestnikom ruchu drogowego o wzajemnych prawach i obowiązkach. Kierowcy są edukowani podczas akcji „Zwalniam przed szkołą”, gdzie apeluje się o ostrożność, zwłaszcza w pobliżu placówek oświatowych. Uczniowie oraz ich rodzice są zachęcani do noszenia elementów odblaskowych oraz zachowywania ostrożności w pobliżu dróg.

Paweł Gurgul, dyrektor MORD w Tarnowie, podkreśla, że wspólna odpowiedzialność wszystkich uczestników ruchu drogowego jest priorytetem dla bezpieczeństwa. Aby wzmocnić przekaz, uczniowie otrzymują elementy odblaskowe, a kierowcy ulotki ze znakiem „Agatki” znajdujące się przy przejściach dla pieszych w sąsiedztwie szkół.

Akcje te są ważnym elementem promowania bezpieczeństwa na drogach, szczególnie w kontekście powrotu dzieci do szkoły. Zarówno Małopolski Ruch Drogowy, jak i policjanci z Tarnowskiej Komendy Policji apelują o wzajemny szacunek i odpowiedzialność, aby zapewnić wszystkim bezpieczną drogę do szkoły i z powrotem do domu.

Czytany 143 razy
Odsłon artykułów:
17029834

Odwiedza nas 139 gości oraz 0 użytkowników.

Top
W tej witrynie używane są cookies. Możesz je wyłączyć, ale strony mogą nie działać poprawnie. Więcej informacji…