środa, 23 sierpień 2023 01:02

Ekoporadnik dla właścicieli domów: Jak działać proekologicznie?

Napisał

Budynki generują 38% emisji gazów cieplarnianych. Nowy Ekoporadnik Projektu LIFE EKOMAŁOPOLSKA podpowiada, jak właściciele domów mogą działać na rzecz klimatu i jednocześnie korzystać z dostępnych dotacji.

Jak informuje Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego w Krakowie, wicemarszałek województwa, Józef Gawron, podkreśla praktyczny charakter Ekoporadnika, który odpowiada na pytania dotyczące ekologicznych działań w domu. Kluczową kwestią jest ustalenie energochłonności budynku, a audyt energetyczny może być tu nieocenioną pomocą. Termomodernizacja i wymiana źródła ciepła to podstawowe kroki w kierunku eko-domu. Poradnik oferuje także wskazówki dotyczące gospodarowania wodą i dbania o bioróżnorodność wokół budynku.

Dostępne są również informacje o dotacjach oraz link do pobrania pełnego opracowania. W przyszłości zaplanowano kolejne Ekoporadniki, m.in. dla zarządców domów wielorodzinnych czy dyrektorów jednostek edukacyjnych.

Projekt finansowany jest ze środków programu LIFE Unii Europejskiej oraz Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Opinie zawarte w opracowaniu odzwierciedlają jedynie poglądy autorów.

Więcej informacji znajduje się na stronie Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego w Krakowie.

Czytany 208 razy
Odsłon artykułów:
17371689

Odwiedza nas 113 gości oraz 0 użytkowników.

Top
W tej witrynie używane są cookies. Możesz je wyłączyć, ale strony mogą nie działać poprawnie. Więcej informacji…