poniedziałek, 21 sierpień 2023 18:45

Pożar w dębickiej hali przemysłowej

Napisał

W niedzielną noc ogromny pożar wybuchł w hali produkcyjnej firmy oponiarskiej w Dębicy. W wyniku tego zdarzenia powstały straty liczone w milionach.

Jak informuje dębicka Państwowa Straż Pożarna, w nocy z 20 na 21 sierpnia, o godz. 21:59, strażacy zostali zaalarmowani o pożarze w jednej z hal przemysłowych w mieście. Kiedy jednostki dotarły na miejsce, płomienie obejmowały obszar ponad 3000 metrów kwadratowych w budynku o łącznej powierzchni 60 000 metrów kw. Szybka reakcja pozwoliła ewakuować bezpiecznie wszystkich, ponad dwustu pracowników zanim strażacy rozpoczęli działania gaśnicze.

Podczas pożaru doszło do zniszczenia części budynku produkcyjnego, w tym maszyn i wyposażenia. Jak poinformowała, straty są liczone w milionach.

Po akcji ratowniczej rozpoczęły się oględziny miejsca zdarzenia. "Zespół policyjno-prokuratorski ustala przyczyny pożaru. 

Z kolei Urząd Miasta w Dębicy poinformował, że pożar nie wpłynął na jakość powietrza w mieście. 

W walce z ogniem wzięło udział 35 zastępów straży pożarnych oraz około 140 strażaków z różnych powiatów. Na czele działań stał st. bryg. Krzysztof Marek z KP PSP Dębica, wspierany przez grupę operacyjną pod dowództwem st. bryg. Janusza Jabłońskiego.

Szczęśliwie, w wyniku tego zdarzenia nikt nie odniósł obrażeń.

Czytany 304 razy
Odsłon artykułów:
17585425

Odwiedza nas 155 gości oraz 0 użytkowników.

Top
W tej witrynie używane są cookies. Możesz je wyłączyć, ale strony mogą nie działać poprawnie. Więcej informacji…