środa, 09 sierpień 2023 17:46

Wsparcie dla gmin: gmina Tarnów wśród odbiorców nowej subwencji wyrównawczej

Napisał

Rząd wprowadza dodatkowe wsparcie finansowe dla gmin, w postaci subwencji wyrównawczej. Jest to odpowiedź na zmiany w przepisach podatkowych, które wpłynęły na dochody lokalnych samorządów.

Jak informuje urząd gminy Tarnów, nigdy wcześniej samorządy nie otrzymały takiego wsparcia od rządu. Te dodatkowe środki mają na celu uzupełnienie subwencji ogólnej. Wśród odbiorców tych funduszy, gmina Tarnów otrzymuje dodatkowe 7 milionów złotych w tym roku. Jak mówi skarbnik, Łukasz Woskowicz, te fundusze zostaną przeznaczone na bieżące wydatki oraz zmniejszenie zobowiązań.

Zmiany w przepisach podatkowych, takie jak ulgi dla młodych osób do 26 roku życia oraz emerytów i rencistów z najniższym uposażeniem, obniżenie podatku dochodowego oraz podniesienie kwoty wolnej od podatku, spowodowały spadek dochodów samorządów. W odpowiedzi na to, rząd wprowadził subwencję wyrównawczą.

Wójt, Grzegorz Kozioł, podkreśla, że mimo zmniejszonych wpływów z podatku PIT, subwencja wyrównawcza w połączeniu z innymi inwestycjami od rządu przynosi samorządom większe korzyści. Poseł PiS, Anna Pieczarka, zaznacza, że jest to realne wsparcie, którego wcześniej nie było.

Czytany 169 razy
Odsłon artykułów:
17159161

Odwiedza nas 99 gości oraz 0 użytkowników.

Top
W tej witrynie używane są cookies. Możesz je wyłączyć, ale strony mogą nie działać poprawnie. Więcej informacji…