sobota, 05 sierpień 2023 13:50

Wsparcie dla pracowników DPS-ów: 32 mln zł w Małopolsce

Napisał

Rząd Premiera Morawieckiego przeznacza ponad 32 mln zł na dodatki do wynagrodzeń dla pracowników Domów Pomocy Społecznej w Małopolsce, podkreślając ich nieocenioną rolę w systemie opieki.

Wojewoda małopolski, Łukasz Kmita, podkreśla, że praca w DPS-ach jest wymagająca i specjalistyczna. Dlatego rząd zdecydował się na wsparcie w postaci dodatków do wynagrodzeń.

Dzięki Porozumieniu Rządu RP z NSZZ Solidarność, każdy pracownik DPS-u w Małopolsce może liczyć na dodatek do wynagrodzenia. Kwota dotacji na jeden etat wynosi 600 zł, w której zawarte są koszty pracownika i pracodawcy. Środki pochodzą z rezerwy celowej budżetu państwa i pokryją 100% kosztów dodatków.

W sumie, środki zostaną rozdysponowane między 89 DPS-ami w Małopolsce, co pozwoli na wypłatę dodatków dla niemal 6,2 tys. pracowników. Wojewoda Kmita przypomina, że wsparcie dla DPS-ów jest kontynuowane, wskazując na przekazanie ponad 8,5 mln zł w 2022 roku, częściowo z Funduszu Przeciwdziałania COVID-19.

Wsparcie finansowe dla DPS-ów jest kluczowe dla realizacji zadań publicznych i ochrony interesów obywateli korzystających z tych placówek.

Czytany 590 razy
Odsłon artykułów:
17144569

Odwiedza nas 1145 gości oraz 0 użytkowników.

Top
W tej witrynie używane są cookies. Możesz je wyłączyć, ale strony mogą nie działać poprawnie. Więcej informacji…