czwartek, 03 sierpień 2023 17:08

Bezpieczeństwo podczas żniw: Kluczowe zasady, o których musisz pamiętać

Napisał

Sierpień, miesiąc żniw, przynosi ze sobą wzmożone ryzyko niebezpiecznych zdarzeń. Przestrzeganie podstawowych zasad bezpieczeństwa może pomóc uniknąć wielu z nich.

Każdego roku, podczas prac polowych, dochodzi do tragicznych wypadków. Wzmożony ruch pojazdów rolniczych na drogach podczas żniw zwiększa ryzyko. Kluczowe jest przestrzeganie zasad bezpieczeństwa i zdrowego rozsądku.

Zanim rozpoczniesz prace w polu, upewnij się, że maszyny rolnicze, pojazdy i narzędzia są w dobrym stanie technicznym. Nie przeceniaj swoich umiejętności ani możliwości pojazdów. Pamiętaj, że przewożony ładunek nie może zasłaniać świateł pojazdu ani ograniczać widoczności drogi.

Nigdy nie prowadź ciągników rolniczych czy kombajnów będąc pod wpływem alkoholu, niezależnie od tego, czy poruszasz się po drodze publicznej czy polu uprawnym. Pamiętaj, że jest to przestępstwo, za które grozi kara.

Apelujemy do wszystkich uczestników ruchu drogowego o zachowanie ostrożności podczas wyprzedzania ciągników rolniczych i kombajnów. Pamiętaj, że podczas poruszania się po drodze publicznej, te pojazdy muszą posiadać ważną polisę OC.

Podczas żniw, zwróć szczególną uwagę na bezpieczeństwo dzieci, które mogą nie być świadome potencjalnych zagrożeń. Zawsze miej je na oku i nie pozwól im bawić się w pobliżu pracujących maszyn.

Podczas pracy na polu, pamiętaj o ochronie przed słońcem, nawadniaj się i stosuj kosmetyki z filtrem. Zawsze miej przy sobie telefon, aby w razie potrzeby szybko wezwać pomoc.

Reklama 2 - 3a w artykule

Czytany 226 razy
Odsłon artykułów:
17595333

Odwiedza nas 324 gości oraz 0 użytkowników.

Top
W tej witrynie używane są cookies. Możesz je wyłączyć, ale strony mogą nie działać poprawnie. Więcej informacji…