środa, 02 sierpień 2023 17:34

Oszustwa bankowe: kobieta straciła ponad 60 tys. zł

Napisał

Niespełna 50-letnia kobieta z Tarnowa padła ofiarą oszustwa bankowego, tracąc ponad 60 tysięcy złotych. Zaaferowana rozmową z rzekomym konsultantem banku, zaciągnęła kredyt i przekazała oszustom pieniądze z kredytu, swoje oszczędności zgromadzone na koncie bankowym oraz ukryte w domu.

Jak informuje Komenda Miejska Policji w Tarnowie, oszuści wykorzystali emocje kobiety, namawiając ją na wpłaty pieniędzy we wpłatomacie, a następnie za pomocą kodów BLIK wypłacili je w innym bankomacie. Gdy emocje opadły i zdrowy rozsadek wziął górę, kobieta zorientowała się, że padła ofiarą oszustwa. W ten sposób straciła ponad 66 tysięcy złotych i zyskała niespłacony kredyt.

Oszustwa bankowe są coraz częstszym problemem w Tarnowie i innych miastach Polski. Metody działania oszustów są zawsze takie same, a mechanizm polega na wykorzystaniu emocji ofiar.

Pamiętajmy, że służby bankowe nigdy nie działają w ten sposób. W przypadku jakichkolwiek wątpliwości, zawsze należy skontaktować się bezpośrednio z bankiem.

Możemy jednak o tym pisać i pokazywać w jaki sposób mieszkańcy regionu tracą swoje oszczędności oraz namawiać, aby w takich przypadkach kierować się zdrowym rozsądkiem, a nie emocjami.

Należy pamiętać, że czas wtedy jest po naszej stronie… jeśli jesteśmy w jakikolwiek sposób naciskami i krępowani presją czasu - to z pewnością wpadliśmy w zarzuconą sieć oszustów. Co zrobić? Rozłączyć połączenie, udać, że jest kiepska jego jakość i odłożyć telefon, by go nie słyszeć przez kilkadziesiąt minut.

Czytany 162 razy
Odsłon artykułów:
17144543

Odwiedza nas 1002 gości oraz 0 użytkowników.

Top
W tej witrynie używane są cookies. Możesz je wyłączyć, ale strony mogą nie działać poprawnie. Więcej informacji…